VFW (2020)

Filmový eintopf – únor 2020

VFW (2020)

H.:
1. VFW
2. Koirat eivät käytä housuja
3. Little Joe

Dantez:
1. The Lodge

H.

H.:

V únoru to nebude žádná velká sláva, ale pár snad i zajímavých věcí se jako vždy někde vyšťourá. Asi nejvíc mě zaujal nový nářez od Joea Begose, jehož nafetovaná upířina „Bliss“ patřila k filmům, které mě v loňském roce zaujaly nejvíce. Biják s podivným názvem „VFW“ slibuje další psychedelický vizuál a hutnou dávku gore, což je kombinace, na jakou se prostě neříká ne. Snímek dorazí v polovině měsíce na VOD.

Dále už se podíváme do českých kin. Za pozornost bude stát další severský (tentokrát finský) film „Koirat eivät käytä housuja“, který by mohl bavit diváky, jimž se líbí S/M praktiky. Ale snad nejen ty.

Pokusem o chytré science fiction také nikdy nepohrdnu, tudíž si v kině nenechám ujít ani „Little Joe“. Ale jak mám ve zvyku, nic moc konkrétního o tom filmu nevím, protože si to chci trochu užít, ne dopředu vědět, o čem to celé bude.

No, a když už jsme u toho sci-fi, tak určitě stojí za zmínku, že právě teď v několika českých městech probíhá festival Future Gate. Ten nabídl nebo ještě nabídne několik novinek (včetně „Little Joe“) i prověřených klasik jako „Total Recall“ nebo „Tecuo“.

Dantez

Dantez:

Nenápadný nízkorozpočtový horror „The Lodge“ putoval dlouhou dobu nejrůznějšími festivaly, na kterých sklízel velmi pozitivní ohlasy. Mnozí jej srovnávali s Asterovým „Hereditary“, a to nejen kvůli podobného ladění a tématu, ale i v ohledu kvality. Trailer je rovněž působivý a netuctový. „The Lodge“ si cestu do českých kin nenajde. V Americe se limitovaně objeví od 7. února.


4 komentáře u „Filmový eintopf – únor 2020“

  1. Koirat eivät käytä housuja:
    Tak to byl fakt řádný filmový úlet. Jediné čím bych to okořenil, by byla správná industriálně – terrorová hudba, místo toho techna co bylo ke konci vidět na tancovačce…
    Jinak fakt Hossana Bizzare….

    1. Já na tom byl konečně v pátek a líbilo. Ani mi to nepřišlo jako nějakej bizár nebo úlet, spíš to byl v jádru docela pozitivní film :) V pořádku za mě bylo i techno, dokonce jsem si i říkal, že si to zkusím sehnat…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.