Gisaengchung (2019)

Filmový eintopf – říjen 2019

Gisaengchung

H.:
1. The Lighthouse
2. Der goldene Handschuh
3. Gisaengchung
4. Joker

Dantez:
1. Gisaengchung
2. Girl on the Third Floor
3. Joker

H.

H.:

Zrovna v říjnu toho i česká distribuce nabízí relativně dost zajímavého (kvůli čemuž jsem se ostatně rozhodl sem nasypat hned čtyři kousky… do kina se jen tak mimochodem chystám sedmkrát + ještě pár restů ze září), já ale musím jako první zmínit snímek, který k nám do kin vůbec nepůjde.

„The Lighthouse“ se totiž tváří ohromně zajímavě. Jde o nový počin Roberta Eggerse („The Witch“), jednu z hlavních rolí hraje Willem Defoe a hlavně – nesmírně lákavě vyznívá prudce atmosférický trailer, který nevyzrazuje prakticky nic, a přece šponuje očekávání sakra vysoko.

Na „Der goldene Handschuh“, které v domácím Německu vyšlo už začátkem roku, se nějakou chvíli chystám, ale jakmile jsem zjistil, že to u nás někdo pustí i do kin, nebylo co řešit a schoval jsem si to na velké plátno. Tahle cesta do hlubin psychopatovy duše vypadá hodně nemocně, což se cení, takže i tady jsem zvědav.

Jihokorejský snímek „Gisaengchung“ předcházejí oslavné ohlasy z festivalů, ale to mám já osobně dost na salámu. Kolik lidí si nad tím pohonilo v Cannes, mě vůbec nezajímá. Mnohem víc mě zajímá, jestli ten který film připadá zajímavý mně, a to je tady splněno. Věřím, že to bude super.

O něco méně už věřím „Jokerovi“, byť i u něj se všichni mohou přetrhnout, aby jej vychválili až do nebes. Trochu se ale bojím, jestli to zbytečně nenadhodnocují samozvaní intelektuálové, kteří musí ostentativně ukázat, jak pohrdají blockbusterovými Marvelovkami (ne, že by to snad nebyl pičoviny), ale strašně cení nekonvenční „komiksovku“. Půjdu to nicméně zkusit.

Dantez

Dantez:

O korejském „Gisaengchung“ Bonga Joona-Ho toho zase tolik nevím. Teda až na to, že z něj na festivalových projekcích neodešel nikdo bez ultimátního stoporu. Rozhodl jsem se proto, že si o filmu nebudu nic zjišťovat a s nadějemi, že mě „Parazit“ stejně odpálí, si na něj rovnou zajdu do kina. Předešlé filmy režiséra s geniálním „Snowpiercer“ v první linii jsou nicméně dostatečně silnou zárukou kvality. Podobně to mám i s „Girl on the Third Floor“. Tady vím už úplné hovno, ale film mi celkem rezolutně prodal schizofrenický a místy příjemně znepokojující trailer.

Skeptičtější, ale stále velmi zvědavý jsem ohledně Phillipsova „Jokera“. Trailery baví hrozně a Joaquin Phoenix by dneska snad už exceloval i ve hraní postavy, která by celý film pouze čuměla do zdi. I přesto bych si ale nevsadil, že „Joker“ bude tutovka. Nápad je to ambiciózní. Uvidíme, jak na tom bude samotné zpracování.


3 komentáře u „Filmový eintopf – říjen 2019“

  1. Toho Parazita nechápu jak to vymysleli s distribucí, ale stejně jako snad všichni jsem to už viděl někdy v červenci standardně v kině. Každopádně zábava je to náramná a ideální jako kolektivní zážitek v kině.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.