Underwater (2020)

Filmový eintopf – leden 2020

Underwater

H.:
1. Underwater
2. Héraðið
3. The Grudge

Dantez:
1. Cats
2. The Gentlemen

H.

H.:

Začátek roku bývá vždycky vlažnější, což platí i tentokrát, ale tenhle leden to až taková tragédie není, protože dokonce bude možné jít na něco do kina, aniž by se za to člověk musel sám před sebou stydět. Asi nejvíc mě zaujalo „Underwater“, což vypadá na podmořské béčko à la „Deep Star Six“ nebo „Leviathan“. Osobně mě tyhle podvodní kraviny baví a v kinech se to poslední roky vidí fakt kurevsky vzácně, takže tohle určitě nevynechám.

Do oka mi padl také islandský snímek „Héraðið“. Taková trochu absurdní a místy trochu úsměvná severská dramata bývají fajn, ať už je ta úsměvnost, absurdita nebo dramatičnost namíchána prakticky v jakémkoliv poměru. Snad ani tahle story o nasrané farmářce nezklame.

Nějakým velkým fandou japonské duchařské série „Ju-on“ jsem nikdy nebyl a vlastně znám jen biják z roku 2002. Další díly ani první americký remake z roku 2004 (jejž vtipně natočil stejný režisér jako původní japonské filmy) jsem vlastně nikdy neviděl. Tím pádem ani druhá předělávka „The Grudge“ mě nijak zásadně nevzrušuje. Možná se ale půjdu podívat a budu doufat, že neznalost tomu nebude vadit.

Na závěr dodám, že v lednu se do českých kin konečně dostane „Knives Out“, o němž jsem tu psal už v listopadu, ale nakonec došlo k odkladu premiéry.

Dantez

Dantez:

Už první trailer k filmové verzi ohavného Lloyd-Weberova muzikálu napověděl, že by „Cats“ mohlo být jedním z nejkolosálnějších kinematografických průserů jednadvacátého století. Brzké recenze tyto obavy naštěstí potvrdily, a my se tudíž můžeme těšit na jednu z nejzásadnějších ironických návštěv kina vůbec. Ručí za to nesmyslná příběhová linka, špatný humor a naprosto odporný vizuál, který ani last-minute úpravy nemohou spasit. Hurá na to!

Skutečně lákavě naopak vypadá „The Gentlemen“ od Guye Ritchieho, který se skrze snímek vrací ke svým bristko-gangsterským filmovým kořenům. Nadějnost projektu naplňuje i Matthew McConaughey jako lead už tak natřískaného castu.


3 komentáře u „Filmový eintopf – leden 2020“

  1. Héraðið by mohlo navazovat na úspěch jiného pomstychtivého filmu “Kraftidioten” z roku 2014.

  2. Tak viděno včera a Héraðið nelze přirovnat ke snímku Kraftidioten. Oddechovka která nemá vystupňované závěrečné rozuzlení, takže spíše jenom severská procházka tamními zvyky s poukazem na reálné problémy života farmářů. Tohle každý divák nekousne…. Já jsem to kousl.

  3. Včera jsem byl na The Gentlemen a bylo to super, kino rozhodně můžu doporučit. Underwater už jsem viděl před nějakou dobou a taky spokojenost – dostal jsem, co jsem chtěl a očekával.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.