Morbidity - Revealed from Ashes

Morbidity – Revealed from Ashes

Morbidity - Revealed from Ashes
Země: Bangladéš
Žánr: death metal
Datum vydání: 30.7.2014
Label: Memento Mori

Hodnocení: 4,5/10

Odkazy:
facebook / bandcamp

K recenzi poskytl:
Transcending Obscurity PR

Nalijme si čistého vína a hned ze začátku to řekněme na rovinu – to nejzajímavější na téhle kapele je to, že pochází z Bangladéše. Já netuším, jak jste na tom vy, ale já osobně teda příliš bangladéšských skupin neznám… když o tom tak přemýšlím, tak Morbidity jsou vlastně možná úplně první, kterou jsem kdy slyšel. Inu, všechno je jednou poprvé…

Hudebně už to ovšem tak zajímavá záležitost není. Morbidity jednoduše řečeno hoblují death metal ve stylu staré školy, nic víc, nic míň. Na jednu stranu se jim musí nechat, že materiál na jejich debutové dlouhohrající fošně “Revealed from Ashes” je technicky na solidní úrovni. Jestli čekáte, že bangladéšský death metal bude zvuková žumpa a že tam ti lidi na své nástroje neumějí hrát, Morbidity vás vyvedou z omylu, protože v těchto ohledech se jejich počin rozhodně nemusí bát srovnání s úrovní evropských nebo severoamerických undergroundových death metalových smeček.

Hlavním neduhem Morbidity je tím pádem úplně to samé, co trápí drtivou většinu současných mladých death metalových kapel – naprosto zoufalá neoriginalita. Což o to, “Revealed from Ashes” se poslouchá vlastně docela dobře, má to půl hodiny a odsýpá to bez většího zaváhání. Jenže tím nejzajímavějším, co na té fošně najdete, je docela povedené intro “Decaying Souls”, po něm Morbidity rozehrají klasickou death metalovou smršť ukuchtěnou dle těch nejklasičtějších žánrových postupů. V překladu řečeno, Morbidity to drhnou úplně stejně jako tisíce dalších death metalových smeček, mezi nimiž není ani sebemenší rozdíl, ani náznak něčeho vlastního, co jste už jinde neslyšeli stokrát. Možná je zajímavé, že ta kapela pochází z Bangladéše, ale kdyby vám to někdo jen tak pustil, tak to rozhodně nepoznáte, protože to zní nemlich stejně jako ta death metalová skupina od vás vedle z garáže.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.