Khaøs - After the Silence

Khaøs – After the Silence

Khaøs - After the Silence
Země: Švýcarsko / USA
Žánr: rock
Datum vydání: 14.7.2014
Label: MRR Records

Hodnocení: 7/10

Odkazy:
web / facebook / twitter

K recenzi poskytl:
Future PR

Khaøs nejsou žádní veteráni. Jedná se o partu čtyř chlapů, kteří pocházejí z Curychu a New Yorku a dva roky nazpět se rozhodli, že spolu chtějí hrát rock. Jejich diskografie od té doby stihla nabobtnat na velikost celé jedné položky, kterou je EP “Rising” z podzimu téhož roku, a singl “After the Silence” je příslibem řadového debutu, který si najde cestu k lidem snad někdy v dohledné době. Máme se na co těšit?

Upřímně, poté, co jsem ve společnosti skladby “After the Silence” strávil nějaký čas, asi nepoběžím do obchodu hned, co plánovaná řadovka vyjde. Bude to ale spíš tím, že co se vesměs klasického rocku týče, raději vsadím na osvědčená jména, a ani ne tak vlastní kvalitou songu, protože ta rozhodně není nijak zavrženíhodná. Khaøs totiž sice nepřicházejí s ničím novým, ale způsob, jakým ten svůj rock uchopili, je velmi uspokojivý.

Ta písnička je vlastně dost obstojná. Vyloženě dobrá je sloka, jejíž melodie je příjemně rafinovaná, působí snad až lehce alternativně a dává tušit, že v refrénu by mohlo dojít na poměrně velké věci. Ty sice nepřicházejí a refrén trochu trpí na přílišnou generičnost, ale nakonec se rozvine do další pěkné melodie a celkový dobrý dojem nijak zvlášť nenarušuje – obzvlášť když je v závěru skladby nahrazen mnohem povedenější variací. Pěkné sólíčko v duchu parádní melodie sloky, které se nachází na pomezí druhé a třetí třetiny skladby, jen vkusně ilustruje velmi solidní instrumentální úroveň Khaøs a to vše zastřešuje čistý vokál, který je ve své podstatě sice úplně prostý, ale funguje na výbornou a je ozdobou celého songu.

Hodnotit číselně počin, který nemá ani pět a půl minuty, je možná trochu o ničem, nicméně já to výjimečně udělám, protože singl “After the Silence” mě potěšil, a tak mi přijde fér na oplátku potěšit kapelu. Tahle sedmička sice není moc silná v kramflecích, ale zasloužená asi bude, když si říkám, že až ta deska vyjde, nakonec ji asi stejně proženu ušima…


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.