Torturerama - It Begins at Birth

Torturerama – It Begins at Birth

Torturerama - It Begins at Birth
Země: Belgie
Žánr: death metal
Datum vydání: 8.9.2014
Label: Dolorem Records
Původní vydání: únor 2014, selfrelease

Odkazy:
facebook

K recenzi poskytl:
Dolorem Records

Torturerama se na první pohled tváří jako mladá a nezkušená kapela, ve skutečnosti ji však tvoří muzikanti, kteří se na belgické undergroundové scéně již nějaký ten pátek pohybují. Asi nejznámějším z nich je kytarista Raf Meukens, který hrával na basu u dnes již bohužel nefungujících progresivních black metalistů Gorath a nově baskytaru drhne i u Death Penalty, což je nedávno rozjetý projekt Garyho JenningseCathedral.

Nicméně zpátky k Torturerama. Ti už pár let fungují a doposud mají na kontě ípko “Left as Remains” z roku 2010, na nějž vloni navázali druhým minialbem “It Begins at Birth” – to vyšlo nejprve v únoru vlastním nákladem na kazetě a posléze v září na CD už pod firmou. Náplní celého počinu není nic jiného než death metal jak noha – řádně špinavý a řádně staroškolský, jak death metalový zákon káže.

To v zásadě nemusí být špatně a v případě “It Begins at Birth” to úplně špatně také není, přesto mám z nahrávky poměrně rozporuplný pocit. V některých momentech totiž Torturerama nabízejí fakt parádní nápady, povedené melodie nebo po čertech chorobné riffy – třeba hned první vál “Sheppard of a Secret Realm” a s ním i celé EP se rozjede ve velkém stylu v pomalém tempu s plíživými kytarovými melodiemi, které posléze přejdou v povedený dřevní death metal s chropotem hlubším než Macocha. Originalitu by měl člověk sice hledat asi jinde, ale za mě je to takhle úplně v klidu.

V jiných momentech se ovšem stává, že ta riffová špína nemá až takové koule a Torturerama sklouznou k trochu generickému oldschool deathu, což mi přijde škoda, když jindy umějí být fakt dobří. A tímhle způsobem se to nějak mlátí po celou dobu trvání “It Begins at Birth” – chvíli je to super (hlavně v momentech, kdy nastoupí ty melodie), jindy je to slušný průměr. Naštěstí však to lepší přece jen mírně převažuje, takže EP nakonec zanechá pozitivní dojem, díky čemuž nemám problém to fandům do oldschool death metalu doporučit…


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.