ACOD - Another Path

ACOD – Another Path…

ACOD - Another Path...
Země: Francie
Žánr: melodic death metal
Datum vydání: 26.4.2014
Label: selfrelease

Hodnocení: 6/10

Odkazy:
facebook / twitter

K recenzi poskytl:
Dooweet

Jste-li relativně neznámá kapela a chcete-li o sobě dát vědět, mám pro vás jeden tip: nevymýšlejte nové žánry a nesnažte se tvrdit, že jste jejich průkopníci. Alespoň to učinila zde recenzovaná kapela ACOD (případně její vydavatel). Zvláště když hrajete úplně běžný melodický death metal, vážně. Radši dejte do pořádku tagy souborů, které posíláte recenzentům. Ušetříte jim práci a nevyvoláte v nich od prvních momentů dojem, že jste banda namyšlených blbců.

To jen obecně na úvod, pojďme však nyní ke kapele, která ve mně zmíněné zamyšlení vyvolala. ACOD nejsou úplní nováčci, mají za sebou již dvě dlouhohrající alba. Dnes se však podíváme na letos vydané EP “Another Path…”. V pětici kratších skladeb kapela prezentuje, jak jsem již zmínil, melodický death metal poněkud tvrdšího zaměření. Většina její hudby se odehrává v rychlejších tempech, kapelu táhnou dopředu hlavně splašené bicí, které jen málokdy upustí od rychlého kvapíku. Když kapela jede naplno, je to docela fajn poslech, ačkoli vám zaručím, že pokud jste už nějaké metalové album v posledních letech slyšeli, nepůjde o nic převratného. Pro mě zajímavější momenty nastávají, když kapela zvolní. Druhá polovina “Black Wings” oplývá solidním sólem, v “Unleash the Fools” se kapela naopak nebojí zvolnit do plně akustické mezihry.

Ruku v ruce s popisem hudby tak stojí otázka vokálů. Většinu času uslyšíme dobrý, těžko kritizovatelný hluboký growling, který se k hudbě ACOD hodí. Ne výjimečně však narazíme na čistý zpěv, který už tak zázračný není. Když se zpěvák snaží konkurovat growlingu v rychlejších sekcích, jako by sahal na hranici svých možností, nebo spíše za ni. Naopak v pomalejších momentech (zmíněná “Unleash the Fools” či pár momentů v “Words of War“) je mnohem více ve svém živlu.

Nejpozitivnější vlastností “Another Path…” je, že velmi obratně střídá death metalové postupy se snadno zapamatovatelnými melodiemi, jenže to by měl být v podobné hudbě standard, ne úspěch zasluhující nový žánr.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.