Carved - Dies irae

Carved – Dies irae

Carved - Dies irae
Země: Itálie
Žánr: death metal
Datum vydání: 26.3.2013
Label: Bakerteam Records

Hodnocení: 4,5/10

Odkazy:
facebook

K recenzi poskytl:
Scarlet Records / Bakerteam Records

Italské seskupení Carved se označuje za šestici naštvaných metalistů. Pocházejí z Itálie a nedávno vydali svou první desku nazvanou “Dies Irae”. Poslouchám intro “Dies Irae (Praeludium)”, jehož zpracování nejenže není nijak zajímavé, ale je přímo amatérské, a nechává mě na pochybách, jestli náhodou neposlouchám demonahrávku. A jak se proposlouchávám dále, zjišťuju, že nejsem vůbec daleko od pravdy.

Nahrávka má v podstatě příjemný náboj. Je melodická a povětšinou svižná. Ničím – snad až na zvuk kláves – nevadí a dá se poslouchat až dokonce. To je ovšem skoro to jediné, co dostanete. Kytaristé vás po celou dobu nijak nepřekvapí a výrazný kytarový riff se prostě nikde neděje. Společně se zbytkem kapely předvádějí průměrný, i když od začátku až do konce slušně zahraný set. Za dobrý považuju výkon vokalisty, který se celou dobu pohybuje na pomezí murmuru a řevu. Právě jeho projev se mi na desce líbí vůbec nejvíce. Ze skladeb mě na nahrávce nejvíc zaujal kus nazvaný “The Perfect Storm” a v lepším zpracování by to byla zcela jistě výborná pecka. Za ni dávám palec nahoru.

Kapela Carved by měla případný úspěch nejspíše před 20 lety, kdy zažívaly boom kapely jako Crematory, které mi Carved velmi vzdáleně a s trochou fantazie připomínají. Carved vesměs nejsou ani o moc tvrdší než Crematory a skalním fanouškům těchto Němců bych asi i desku “Dies Irae” doporučil. Nechce se mi říct, že je nahrávka zlá, jen jde poznat, že kluci nahrávali na vlastní pěst a předchozích zkušeností nebylo tolik, aby vše dopadlo lépe. Příkladem můžou být nešťastně vybrané zvuky kláves, jež strhávájí nahrávku ukrutně dolů. Klávesy přitom na desce plní nemalou úlohu. Vrcholem amatérismu je závěr alba “A New World (Postludium)”, protože se jedná o někde staženou skladbu mně neznámého orchestru a jednoduše použitou jako outro. To nelze přeslechnout a na oficiálním albu ani odpustit!

Ve výsledku vychází první deska kapely Carved jako lepší demo se slušným zvukem a s nadějemi na lepší zítřky. Může posloužit jako zvuková kulisa při činnosti, při které hudba nebude tím, na co se budete chtít v daný moment soustředit. Příjemně propluje a vy o nic nezavadíte.

Na závěr snad jen to, že byl materiál zmasterován v Chartmakers Studio (Rammstein, Volbeat, Apocalyptica) ve Finsku, ale ani to kapelu bohužel nespasilo.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.