Dementia Senex - Heartworm

Dementia Senex – Heartworm

Dementia Senex - Heartworm
Země: Itálie
Žánr: progressive death metal
Datum vydání: 9.4.2013
Label: The Path Less Traveled Records

Hodnocení: 8/10

Odkazy:
facebook

K recenzi poskytl:
Dementia Senex

Svým loňským EP “Heartworm” navázali Dementia Senex na demosnímek “Sun Goes Down Behind” z roku 2009, jenž vyšel zhruba rok od doby, kdy se začala psát historie této pětičlenné úderky, která s velkým přehledem a na takhle mladou kapelu s nezvyklou vyspělostí kombinuje ve své tvorbě údernost death metalu a technickou explozivnost post-hardcoru, což jsou natolik všeříkající škatulky, že si možná myslíte, že “Heartworm” nemá čím překvapit, ale to je chyba, protože Dementia Senex nezůstávají jen u toho.

Tato italská pětice ví, kdy zatáhnout za ruční brzdu, takže třeba úvod první z trojice skladeb “Unscented Walls” staví na utahaných harmonických riffech, kterými se dotkne až sludgové zatěžkanosti, ovšem jen do doby, než se přířítí zabijácká kytarová smršť spolu s technickými bicími, jež úhledně kopírují kytarové riffy, ovšem žijí si vlastním životem, takže na mechanickou kombinaci ve stylu Fear Factory zapomeňte. Po krátké akustické vsuvce ve středu této písně se opět spustí drsná chaotická (v dobrém smyslu slova) rubanice stojící na mixování ostrého riffování a kvílivé kytarové linky, jež protkává téměř celou skladbu. Zpěvák Christian Franchini je klasická uřvaná bestie, která nemá slitování a je jedním z případů, kdy mi ani nevadí, že si jede většinu stopáže to svoje s výjimkou několika mála chvil v titulní “Heartworm”, která mě ve výsledku baví ještě víc než úvodní pecka. Technickým riffováním se v titulce nešetří a díky propletetným kytarám jsem měl místy pocit, že poslouchám Cult of Luna v ostřejších momentech.

“Heartworm” není z těch alb, které se popisují zrovna jednoduše, protože se pořád něco děje a to “něco” má tu sílu, že je schopno překvapit i po několika otočeních. Nebudu lhát, když řeknu, že mě Dementia Senex překvapili tím, jak vyspěle se na svém EP tváří, a protože je mi těch 17 minut málo, tak očekávám co nejdřív plnohodnou desku, takže sem s ní, pánové. A to švihem.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.