Hannes Grossmann - The Radial Covenant

Hannes Grossmann – The Radial Covenant

Hannes Grossmann - The Radial Covenant
Země: Německo
Žánr: progressive / technical death metal
Datum vydání: 22.1.2014
Label: selfrelease

Hodnocení: 8/10

Odkazy:
web / facebook

Hannes Grossmann není žádná kapela, jak jsem se původně domníval, ovšem jedná se o bubeníka, jenž ničí škopky v kapelách Obscura či Blotted Science, nicméně největší jméno si udělal jako dnes už bývalý člen Necrophagist. Vzhledem k tomu, na jakých územích se všechny uvedené party pohybují, není žádné překvapení, že jeho sólový debut “The Radial Covenant” spadá víc než cokoli jiného do škatulky technický death metal.

Přestože se Grossmann ujal krom bicích ještě kytar, tak si na album pozval nějaké ty zvučné hosty, kteří mu pomohou hudebně a (ne)vědomky zajistí taky trošku té publicity, protože zrovna já jsem k albu přičichl až po zjištění, že některé sólové kytary nahrával Jeff Loomis (ex-Nevermore). Krom něj se na albu podílelo několik dalších jmen, přičemž za zmínku stojí určitě Per Nilsson ze Scar Symmetry a taky dvojice zpěváků Florian Magnus Maier a Victor “V. Santura” Bullok (Triptykon). Protože se jedná o sólové album bubeníka, tak nemusím říkat, kolem čeho se skladby pomyslně točí. Nemyslím to tak, že by kytary hrály druhé housle, dále překvapí třeba krásně čitelná deathově bublající basa v pozadí, ale bicí hrají v mnoha momentech prim. Album je to vystavěné přesně podle žánrových standardů, takže se nemusíte bát, že by se v jedné skladbě nevystřídalo hned několik kytarových ploch, které umně přechází od krkolomných rifů až k technickým sólovým pasážím. Kdybych měl tahat po nejvyšší kartě z tohoto balíčku, tak esa jsou rozhodně “The Sorcerer” a úvodní “Aeon Illuminate”. Obě sice představují “pouze” to, co si člověk představí pod pojmem technický death, ale skvělými momenty se v nich nešetří. Překvapením je pak hlavně “The Voyager”, v níž se zpěvu nedočkáte, ale prostřední progresivně rocková pasáž s hammondy je něco, co by člověk na takovém albu nečekal.

V případě “The Radial Covenant” se nedá se superlativy zacházet opatrně, protože tahle deska je chytrá a agresivní, a to vše při zachování slušné porce energičnosti, takže nepřichází na mysl dojem, že by člověk poslouchal zhudebněnou matematickou rovnici. Skvělá deska.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.