44Mag - Outlaw Psychosis

44Mag – Outlaw Psychosis

44Mag - Outlaw Psychosis
Země: USA
Žánr: thrash / groove metal
Datum vydání: 30.8.2013
Label: selfrelease

Hodnocení: 4,5/10

Odkazy:
facebook

K recenzi poskytl:
VladPRomotion

Pensylvánská pětice vznikla v roce 1998 a už od svých počátků se svým stylovým zaměřením orientovala směrem k takovým legendám jako Metallica, Pantera a překvapivě (asi jako úplně každá začínající skupina) Black Sabbath. Když o tom tak přemýšlím, tak jejich hudba odpovídá tomu, co posluchač od tvorby postavené na vlivech odkazu zmíněných kapel může očekávat. Většinou se tvorba 44Mag nese v rychlejším tempu a dá rozum, že v jejich hudbě nesmí chybět pěkně agresivní kytarové riffy. Občas se zpomalí a zhutní, ale ani v těch chvílích nepostrádá “Outlaw Psychosis” na naléhavosti, protože zpěvák Jared Mondell si umí zařvat, i když se jeho kolegové nechají pohltit prapůvodním heavy metalem 70. let.

“Outlaw Psychosis” sice není první deskou 44Mag, protože kapela už v roce 2007 vydala své debutové album s titulem “Past Sins”, ovšem znát to není. Je mi sympatické, že se 44Mag snaží být sví, nesvázaní a evidentně si hrají to, co je baví, ale technické zpracování nahrávky evokuje kapelu lokálního významu, která si desky točí sama někde v garáži. Pokud to má být záměr, tak prosím, ale já sám preferuji alespoň trochu učesanější výraz. Tomuto až amatérskému vyznění nepřidává ani Jared Mondell, který je v uřvaných pasážích nabroušený jako pila, ale jakmile se snaží o civilnější vokál a čistší polohy, tak jsem třeba v druhé “Die Tonight” přemýšlel, jestli ten člověk vůbec umí zpívat.

Album samotné obsahuje desítku slušných songů, z nichž mě bavily hlavně ty rychlejší kousky, takže musím vyzdvihnout šestiminutovou “Heroes of the New Aeon”, kraťoučkou “Overdose” nebo thrashovou “Hands of Misery”. Zbylé kusy neurazí, ani nenadchnou, takže naprosto upřímně říkám, že i po vícero posleších jsem si z poslechu neodnášel žádné pamětihodné momenty. Stylem jedním uchem tam a druhým zase rychle ven je “Outlaw Psychosis” albem ideálním, ale nějaké soustředěné náslechy nejsou na místě. Čistokrevný průměr, kterým se díra do světa udělat nedá.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.