Throwdown - Intolerance

Throwdown – Intolerance

Throwdown - Intolerance
Země: USA
Žánr: groove / thrash metal
Datum vydání: 21.1.2014
Label: eOne Music

Hodnocení: 4/10

Odkazy:
facebook / twitter

Panterovské riffy, panterovský vokál, panterovské vypalovačky a přesto nemluvím o Panteře. Kdybych chtěl americké divočáky Throwdown představit jedním jediným slovem, tak bych nemohl nezmínit legendární partu, která je už od počátku kariéry nejpatrnějším vlivem, jenž z hudby Throwdown promlouvá na všechny strany. A sedmá řadová placky “Intolerance” na tom nezmění vůbec nic.

Kdo má rád testosteronem nabitý groove/thrash, zde navíc doplněný o hardcore vlivy, tak by nad “Intolerance” neměl zaváhat, protože z faktického hlediska ta deska nemá chybu. Šlape to jako hodinky, je to chytlavé, chlapsky okořeněné hrubými pasážemi, nicméně pro posluchače, který už si (když budu počítat, že nikdy neslyšel Panteru) prošel předešlými deskami, nejspíš nebude mít důvod si novinku vůbec pouštět. Neříkám, že neobsahuje několik vážně slušných momentů, nebo celých skladeb, kdy zejména “Suffer, Conquer” a našlapaná “Hardened by Consequences” jsou na poměry jinak stereotypní studiové práce formace kolem Davea Peterse nadprůměrnými, ale když si člověk v hlavě spočítá, že totéž už tady bylo v téměř stejné podobě už šestkrát, tak pokud není skalní fanoušek, ztrácí motivaci se do novinky vůbec pouštět. Takhle to aspoň cítím já, a i když jsem se do ní nakonec stejně pustil, protože jsem byl zvědavý, co s kapelou udělala pětiletá pauza od minulého “Deathless”, tak po zjištění, že je vše pěkně při starém, jsem ji po pár posleších odložil zase pěkně do kouta zapomění.

Neurazí ani nenadchne. Takhle působí aktuální studiová forma Throwdown, kteří v dané stylové škatulce dosáhli všeho, čeho vůbec mohli, tak je na pováženou, zda má cenu takhle polámanou káru ještě tlačit dál. “Intolerance” může být působivým počinem pro posluchače, který s groove/thrash metalem začíná, v tom případě má i své odpodstatnění jako pozvánka k pravým klenotům, nicméně pro obecně znalého fanouška, který ví, že tohle bratři Abbottové hráli v mnohem lepší podobě před dvaceti lety, nemá tohle album smysl. Pro mě velká nuda.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.