Cannibal Corpse - Evisceration Plague

Cannibal Corpse – Evisceration Plague

Cannibal Corpse - Evisceration Plague
Země: USA
Žánr: death metal
Datum vydání: 2.2.2009
Label: Metal Blade Records

Hodnocení: 7/10

Odkazy:
web / facebook / twitter

Kapitola I: Kosti
Kosti zlámaný,
kosti rozdrcený,
válej se ve slizu,
kterej všechen slíznu.

“Evisceration Plague” od Cannibal Corpse je bezesporu jedním z nejočekávanějších death metalových alb za posledních pár měsíců. Což o to, Cannibal Corpse jsou už v takové pozici, že každé jejich album je očekávané, ale u novinky to platilo dvojnásob, protože poslední zásek “Kill” byla k posrání zabijácká porce US deathu, takže byli všichni zvědaví, jestli se kapele podaří vysoko nastavenou laťku alespoň vyrovnat. Nebudu to nijak protahovat – pokud se vám líbilo “Kill”, “Evisceration Plague” bude taky.

Kapitola II: Maso
Lidský maso shnilý
právě obírám.
Mám velkej hlad,
tak k obědu si dám.

Jak je již řečeno výše, Cannibal Corpse udělali přesně to, co se od nich čekalo – nahráli nářezovou deathovou jízdu přesně ve svém stylu. Je to brutální? Ano! Technicky zahrané? Samozřejmě! Chytlavé? Jak cyp!!! Jestli mám u něčeho chuť mlátit celý den hlavou, jsou to Cannibal Corpse. A čekal snad někdo něco jiného? Ne? Na druhou stranu, jestli jste si je nikdy moc neoblíbili, ani novinka z jejich dílny vás moc nenadchne. Záleží na vaší míře “deathovosti”.

Kapitola III: Krev
Krev je pěkná věc,
taky pěkně stříká,
ale když zaschne,
je z ní shnilá břečka.

Jaké songy jsou nejlepší, po mně ale nechtějte. Abych řekl pravdu, tak po třetím fláku ztrácím při každém poslechu přehled. Není to ale zapříčiněno tím, že bych byl retardován. Ono to je totiž po chvíli trochu monotónní (a pro někoho možná i ubíjející), ale na koncertech to nikomu moc vadit nebude. Kotli ožralých fans to bude asi jedno (tím chci říct, že nové songy mohou být bez problému zařazeny do koncertního repertoáru).

Kromě právě zmíněného menšího nedostatku (monotónnost) není v podstatě desce co vytknout. Přesto to ale na mě nepůsobí nějak extra dokonale. Určitě má na tom svůj velký podíl i to, že death metal není něco, z čeho bych byl ve většině případů nějak na větvi. Mlácení palicí v kotli je sice hezké, ale na soustředěný poslech taková hudba moc není (alespoň pro mě ne). Já vím, je to čistě můj osobní problém, ale recenzi přece píšu já. (smích) Hodnocení 7/10 je podle mých sluchovodů tak akorát. Fanoušci deathu si přihodí pár bodíků procent navíc. Maniaci do Cannibal Corpse si přihodí hodně bodíků navíc. A jestli vám Cannibal Corpse, potažmo všechen death, nevoní, tak… tak to snad radši ani neposlouchejte….


8 komentářů u „Cannibal Corpse – Evisceration Plague“

  1. CC ještě klip k novýmu albu nenatočili, takže je přidanej odkaz na jejich Myspace, kde si můžete poslechnout ukázky.

    P.S. těch básnickejch výtvorů (nebo spíš netvorů:) si moc nevšímejte:)

  2. Hm,básnické netvory :D Ale deathmetalovou -ehm- píseň (dá se tomu říkat v případě deathmetalu zpěv? :D ) si poslechnu tak po dvou třech kusech.. Ale po více flácích otupuju.. Zvlášť u kapel typu CC..Není to pro mě úplně to pravé ořechové,ale když je nálada na silnou bolest za krkem,CC jsou ideální!

  3. Cannibal sou kurva nejlepší!!!!! A Evisceration Plague je kurevsky ok CD!!!!!! A mě monotóni určitě nepříde, chce to poslechnou víckrát.

  4. Rozhodně sem to poslech víckrát (nedovolil bych si napsat recenzi na album, který slyšel třeba jenom jednou nebo dvakrát). Ale prostě to tak vidim (slyšim).

  5. CC bych neposlouchal nikdy, i kdybych vyhrál jejich Discografii, tak bych jí hned prodal, třeba i za 20 kč v přepočtu na mojí měnu 1 pivo. Death mě nebral nebere a brát nebude :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.