Drengskapur - Der urgewalten Werk

Drengskapur – Der urgewalten Werk

Drengskapur - Der urgewalten Werk
Země: Německo
Žánr: black metal
Datum vydání: 6.5.2013
Label: selfrelease

Hodnocení: 6/10

Odkazy:
web / facebook

Drengskapur je další smečka z obrovského zástupu německých black metalových kapel a deska “Der urgewalten Werk” je jejím třetím dlouhohrajícím počinem. Klasická otázka – stojí za to věnovat právě tomuhle albu pozornost? Přijde na úhel pohledu…

Ve výsledku se rozhodně jedná o slušný počin a v žádném případě bych se to nebál nazvat poctivě odvedenou nahrávku, ale na druhou stranu je “Der urgewalten Werk” hodně poplatné svému žánru. Ta muzika je opravdu v pohodě a album se i přesto, že na první pohled díky délce skladeb vypadá neprostupně, poslouchá docela samo, ale o tom, že by Drengskapur měli nějaký vlastní ksicht nebo uměli kouzlit nějakou hypnotickou atmosféru, se dost dobře bavit nedá.

Jak již bylo řečeno, Drengskapur sázejí na kompozice dlouhé deset a více minut. I přesto však není problém album strávit, jakkoliv mezi sebou jednotlivé písničky trochu splývají. Jedná se o black metal spíše pohanského ladění, čemuž odpovídají i občasné atmosférické, folkové nebo akustické vsuvky, v jejichž duchu se mimo jiné nese i krátké intro a outro “Ursprung” a “Vereint”. Na CD verzi, kterou si kapela vydala sama v nákladu 500 kusů, se jako bonus nachází ještě cover “Barbarians” od českého black metalového kultu Maniac Butcher. Předělávka je odvedená vcelku slušně, ale její problém tkví hlavně v tom, že do kontextu vlastní tvorby Drengskapur moc nezapadá, jelikož “Barbarians” a muzika Maniac Butcher obecně je mnohem agresivnější než zbylé songy na “Der urgewalten Werk”, ačkoliv samozřejmě i Drengskapur umí sem tam trochu přiložit pod kotel.

Celkově jde o desku, která je určena maximálně tak fanouškům svého žánru. Nejedná se o žádný zázrak, překvapení, neočekávanou kvalitu nebo tak něco, ale spíš o záležitost jen na pár solidních poslechů. Někomu, kdo není vyloženým hltačem black metalu, to asi moc neřekne; pro ty, kdo si v black metalu libují, to je pohodová nahrávka, jež má pár svých momentů. Takový lehký nadprůměr.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.