Extrema - The Seed of Foolishness

Extrema – The Seed of Foolishness

Extrema - The Seed of Foolishness
Země: Itálie
Žánr: thrash / heavy metal
Datum vydání: 21.5.2013
Label: Scarlet Records

Hodnocení: 8/10

Odkazy:
web / facebook / twitter

K recenzi poskytl:
Scarlet Records

Italové z Milána kolem energického kytaristy Tommy Massaryho jsou na scéně aktivní více jak 25 let. Nemůžeme znát všechno, pro mě byl poslech jejich novinky prvním seznámením s kapelou a nezbývá než přiznat, že jsem byl šokován.

Skvělá muzika, skvělý zvuk. Z této kombinace vám nemůže vzejít nic jiného než dobrý výsledek. V tomto případě výsledek na úrovni světových kapel. Extrema svěřila svůj materiál do dobrých rukou a “The Seed of Foolishness” je průkazným materiálem.

Deska “The Seed of Foolishness” vás svým zvukem přizdí už na první poslech a její obsah mi přes uši pokaždé přihrává slušnou porci energie. Parta odstřelí album setsakra svižně a v první polovině vám Extrema nedává skoro žádnou šanci na odpočinek. Chce se mi vstát z gauče a začít něco dělat. Drtí mě poctivá thrashová bouře a začínám mít pocit, že budu muset přibít nohavice k palubě. Zklidnění přichází v pravý okamžik až v nádherném závěru “Ending Prophecies”. Pasáž akustických kytar s pochodovým bubnem podbarvená povedeně vytvořeným smyčcovým orchestrem působí, jako kdybyste po šílené bouři dopluli k rajskému ostrovu. Konečně máte čas si trochu oddechnout. Následuje parádní relaxační “Bones”. V “Sick and Tired” zpěvák jasně ukazuje, že nemá problém střihnout death metalovou polohu a po ní hned nasadit na melodický refrén. Vokalista je to výborný. Album uzavírá ploužákový “A Moment of Truth” a příjemný pocit ve mně přetrvává ještě dlouho po tomto závěru.

Ani se nechce věřit, že poslouchám evropskou kapelu. To však nejen kvůli tomu, že Extrema je znatelně ovlivněná americkými kapelami, ale hlavně jak nadstardně to umí podat. Kytarista Tommy Massara na sebe prozrazuje svůj vztah k Pantera, jako například ve skladbě “Pyre of Fire”, ale ve výsledku mu to s radostí odpouštím. Ostatně všem, kteří Panteru mají rádi, doporučuji, aby si tuhle desku minimálně poslechli.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.