Leaf Hound - Live in Japan

Leaf Hound – Live in Japan

Leaf Hound - Live in Japan
Země: Velká Británie
Žánr: hard rock
Datum vydání: 14.1.2014
Label: Ripple Music

Odkazy:
web / facebook

K recenzi poskytl:
Platinum PR

Že vám jméno Leaf Hound nic neříká? Nic si z toho nedělejte, mně taky ne. Ačkoli by mohlo, protože z “Live in Japan” se nakonec nevyklubal tak úplně tuctový promáč, jak byste čekali. Nejenže je to živák, kterým kapela prezentuje svou aktuální formu, ale sama parta vznikla koncem šedesátých let v Londýně, takže nejde o žádné mladé pušky. Po debutovém albu “Growers of Mushroom” kapela na dlouhých 36 let zanikla, aby v roce 2007 vydala své druhou desku “Unleashed”.

Poplatně době vzniku Leaf Hound samotných a vzhledem k faktu, že “Live in Japan” obsahuje písně z obou dosavadních desek, je nasnadě, že čekat nějakou modernu by bylo bláhové. Leaf Hound drhnou ten úplně nejzákladnější hard rock s letmými psychedelickými momenty a bluesovými kytarami. Alespoň v takové podobě se v létě roku 2012 prezentovali v Japonsku, kde tento počin vznikl. Nevím, jak moc se se záznamem kouzlilo ve studiu, ale co mě trošku překvapilo, je vlažné publikum, které uslyšíte na začátku a konci každé ze skladeb, ovšem v jejich průběhu, jako by se jednalo o “živou” nahrávku ze studia. Výkony jednotlivých muzikantů jsou úplně v pohodě, o tom se nemusíme bavit, protože naprosto přesně odpovídají hudební náplni, kterou tento počin přináší. Nemůžu sice srovnávat s předlohou, ale celá sedmička skladeb zní velmi dobře zahraná, a pokud budu mluvit pouze za sebe, tak se mi nejvíc zalíbila “Work My Body” s fantastickou kytarovou linkou, která se vydává do sólových vod poměrně často, a druhou peckou budiž “One Hundred and Five Degrees” se silným bluesovým feelingem.

Mám podobnou hudbu rád, takže pokud, stejně jako já, patříte k fanouškům starého hard rocku, mohli by pro vás být Leaf Hound docela dobrým odreagováním. Protože se nejedná o řadové album, nicméně “pouze” o živý počin, tak si dovolím zdržet se standardního bodového hodnocení, ale můj dojem by snad mohl vyjádřit fakt, že po poslechu “Live in Japan” jsem si dal tu práci a debut jsem si sehnal, takže tímto počinem můj vztah ke kapele zatím nekončí.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.