Lykaion - Heavy Lullabies

Lykaion – Heavy Lullabies

Lykaion - Heavy Lullabies
Země: Itálie
Žánr: hard rock
Datum vydání: 6.2.2015
Label: Inverse Records

Odkazy:
facebook / twitter

K recenzi poskytl:
Inverse Records

“Heavy Lullaby” je asi nejnaivnější album plné písniček o lásce, jaké jsem kdy slyšel, a to není titul zrovna snadno dosažitelný. Byl to ostatně už první nepozorný poslech, který ve mně vyvolal podezření, že poslouchám kopii Avenged Sevenfold, tedy jakousi druhou kopírovací mocninu dobrých kapel. A v takové situci je třeba se obrnit, podobně jako když víte, že za chvíli šlápnete do něčeho ošklivého, ale již nemáte čas se překážce vyhnout.

Pojďme však popořadě. Už pohled na tracklist napoví, že tihle pánové sice možná vypadají drsně, v hrudi jim však bijí srdce velikosti rugbyových míčů. Texty by nepřekvapily ani na debutu teenagerského boybandu a jejich hudební doprovod je svou přístupností hoden kapely, kterou jsem jmenoval v minulém odstavci. Základem je tak jednoduchý rock s dobře zapamatovatelnou kytarovou linkou, hezky znějící basou a téměř vždy nezajímavou prací bicí sestavy. Do toho přijde zastřený, melancholický hlas zpěváka a máte výsledek, který jako by z oka vypadl hudbě, kterou nechci poslouchat. Jenže je tu jeden problém. “Heavy Lullaby” je prostě chytlavé album, která vás pohladí po srdci, i kdyby mělo velikost tenisáku.

V každé písni je něco, čeho se chytit a proč si ji pustit. Ve “For Love” je to krátká metalová sekce v polovině, “Anthem” má zase nesmírně jednoduché a zábavné sólo a “I Don’t Love You Anymore” zase otravně vlezlý refrén. A tak je to téměř ve všech skladbách. Z “Heavy Lullaby” to sice nečiní album kvalitní či jakkoli umělecky hodnotné, ale přinejmenším povrchně zábavné určitě. Všemu dost napomáhá zpěvák Alessandro Sforza, jehož hlas má k dokonalosti daleko a sem tam mu nějaká ta nota ujede, a právě to je na něm nejlepší. Zpívá sice čistě, ale neustále slyšíte ten pozůstatek hrdelního řevu, který v minulosti určitě v nějaké kapele předváděl.

Upřímně nevím, komu bych druhé album Lykaion doporučil. Fanoušek jednoduchého a romantického rocku, kterému nevadí troška té garážové špíny, by ho měl asi vyzkoušet. Pokud vůbec existuje.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.