Onslaught - VI

Onslaught – VI

Onslaught - VI
Země: Velká Británie
Žánr: thrash metal
Datum vydání: 11.9.2013
Label: AFM Records

Hodnocení: 7,5/10

Odkazy:
web / facebook / twitter

Thrashový uragán jménem Onslaught si pro letošní rok připravil své šesté album příznačně nazvané “VI” a buďte si jistí, že to je pořádný nářez, což je ostatně asi tak jediné, co od nich lze očekávat. To ale neberte jako výtku, protože tahle parta to umí na jedničku. Přestože nikdy nepatřila mezi věhlasné stylotvůrce, ani největší hvězdy žánru, tak se jí dnes vyrovná jen málokdo.

Od té doby, co se v roce 2004 vrátili Onslaught na scénu, je z nich cítit, že mají chuť drtit vše, co jim stojí v cestě. Třetí ponávratové album “VI” navazuje na své předchůdce, takže se připravte na klasický thrash metal nejhrubšího zrna plný odkazu na zlatá osmdesátá léta. Celkem 45 minut, které rozsévají prostřednictvím novinky zkázu, jsou krásnou ukázkou toho, že i kapela, která třicátým rokem drhne stále totéž, to může dělat s grácií a souputníci jako Destruction by z nich mohli brát příklad. Jakkoli se z výše uvedeného může zdát, že Onslaught nemají čím překvapit, tak si po dvojici hurikánů v podobě “Chaos Is King” a “Fuel for My Fire” s parádním melodickým refrénem vyčkejte na delší “Children of the Sand”. Troška orientálních motivů napříč celou skladbou, skočný a jednoduchý riff ve slokách a jsme najednou úplně někde jinde. Je pravda, že tahle píseň vyloženě vyčnívá, ale to neznamená, že by zbytek zaostával. Jen se veze na staromilské vlně, která možná nepřekvapí, ale ruku na srdce – očekává od Onslaught někdo něco jiného? Radši vypalovačky typu “66’Fucking’6”, než pokusy o posun do vod neprobádaných.

Je úplně jasné, pro koho je tahle deska určena, a tomu je taky vše podřízeno. “VI” je nesmlouvavé, úderné a prdelnakopávající album, jímž by neměl pohrdnout žádný fanoušek stylu, protože v záplavě mladých a dravých kapel, které se snaží přebrat po starých bardech otěže, jsou Onslaught jasným důkazem, proč se to zatím nedaří. Dokud staré páky budou takhle nabroušené, tak k čertu s novou vlnou.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.