Řezník

Řezník: nové album, videoklip

Další album Řezníka se jmenuje „Straight outta sklep“ a vyjde 30. března u ZNK. Videoklip „Děvky musej škemrat“ sledujte níže.

Společně s albem vyjde také nové EP „Traumaplan“. Předobjednávky na oba počiny už běží.


6 komentářů u „Řezník: nové album, videoklip“

 1. Hm. Čím víc je tenhle kluk profi, tím víc to podle mýho stojí za hovno. Fakt si pamatuju dodnes, slovo od slova, ty starý kraviny jako épíčko Penetrační chtíč, případně Hyperverzní zážitky z kremační pece (Mrdač zvěře je kvlt). Takový skvělý kompromis mezi profesionalitou a humorem byl Kaviar Bukkake nebo Bůh se utnul. To jsem řval smíchy a navíc se to dalo poslouchat. Na konci tunelu mne těžce zklamalo (snad krom Parlamentních jatek), Éru déra jsem jednou proletěl a stačilo mi. Já prostě nevím. Není to ani tak debilní, až člověku tečou slzy z očí, není to ani vtipný, je to zkrátka “jakože hustý”. Takže z mýho pohledu trapný a nudný.

  A přitom nejhustější a nejlepší deska českého horrorcoru byla vyprodukována za pomocí “Acid čtyřky” a “majka tyčky”, absolutní amatérismus “Nenávist všem!” od Hrobky a Pitvy. Krom toho, že Hrobka byl na poměry celkem solidní beatmaker, tak nikdo na světě (snad krom Toxic Funk od Supercroo) nestvořil tak debilně-psychadelicky-přísné texty, protože to normální člověk nevymyslí. Zhovadilost až na půdu a přitom taková, že člověku rupe bránice. Navíc, když se s přáteli vždycky dvakrát do roka sejdeme, nerapujeme Řezníka nebo Sodomu (to jen občas a ty starý věci), ale právě Nenávist všem! a Toxic Funk.

 2. Reznik je strasnej trapak. Vzdycky mi byl totalne k smichu. Nerikam, ze neumi skladat hudbu, ale ty veci kolem, texty a stylizovani se do drsneho typka, ta maska, no fakt je uplne smesnej, takovej sasek. Omlouvam se fanouskum.

  1. Hej, to je ale docela dobrá poznámka. Já jsem si totiž dlouho myslel, že tuhle hudbu každý vnímá zásadně jako humor. A že jinak to brát ani nejde. Ostatně, to je i ICP – místy naprosto debilní, uhozená a morbidní sranda (jen potom se z toho stal velkej byznys a navíc, z juggalos se stala příšerná komunita). Pak to funguje. Jenže jakmile se tohle všechno začne brát vážně a jako nějaký umění, je to celkem průser. Já si pamatuju, jak jednou do naší polovesnice přijela Sodoma Gomora a krom toho, že jsem z toho naživo moc urvanej nebyl, jsem byl šokovanej tím, kolik lidí to bere fakt hustě. Když člověk zaslechne několik mlaďáků, co naprosto na férovku o sobě rozhlašujou, že jsou “hardcore sodomagoři” a že “konečně mohou umřít, protože viděli Sodomu”, tak si člověk v hlavě akorát řekne “No…k tomu ti gratuluju”. A pozor, ten koncert byl už před pár lety.

   Takže myslím že Tě do určitý míry chápu. Já vím, že jsem viděl teda jen vzorek fandovský základny, ale byla to pro mne celkem studená sprcha…

   Ale zase na Řezníkovu obhajobu musím říct jedno – dokud začínal, měl jsem k němu respekt. Protože se bral s nadsázkou, šlo mu hlavně o ten humor (pobavit se a pobavit lidi kolem sebe, co jsou stejně uhozený) a šel se svou kůží na trh. Nepopírám, že kvality jeho raných nahrávek jsou hodně diskutabilní, ale tam o kvalitu (doufám) nešlo. Když začínala česká horrorcore “scéna”, ti lidé se chtěli hlavně pobavit. Myslím, že ani on si nemyslel, kam to dotáhne.

   Upřímně taky docela chápu, že tenhle druh humoru (anti-humor?) dost lidem nesedí. On taky není kdovíjak chytrej, ale zrovna u ranýho českýho horrorcore (starej Řezník, Hrobka s Pitvou) se občas směju, i když se občas chytám za hlavu, čemu se to vůbec směju.

   1. No problém bude asi v tom, že já nadsázku v hudbě nevyhledávám a je mi jasný, že Řezník naschvál přestřeluje a prostě ho baví gore a vulgarity. Mně to nebaví, přijde mi to trapné, není to vůbec drsné, vtipné ani zajímavé, jednoduše je to strašně debilní. Jasně, spousta jeho fanoušků to bere vážně a druhá půlka z toho má prdel. Když si chci vypláchnout mozek, pustím si Gnaw Their Tongues, což je alespoň zlo a brutalita na úrovni, ne jak tenhle šašek, kterej je zlej a drsnej asi jako Scary Movie.

  2. To s tou hudbou asi říct můžeš, protože beaty si myslim on nedělá, alespoň do Éry déra to tak bylo. Pak jsem ho přestal sledovat, protože mě taky dost přestal bavit, jakmile se dostal do nějaký profi-ligy a začal se brát vážně. Éra déra mě bavila nejvíc, protože měla nejlepší hudební podklady, který i docela rozvíjely ty songy do supr gradací (Mrdám tvojí starou například), pár zábavnejch whataver-goes textů (Mrdal jsem Pergnerku) a hlavně se tam DeSade s Řezníkem celkem dost navzájem hecovali. Pak už bylo vidět, jak ten Řezník chce jít pořád strašně dopředu, bejt aktuální a uznanej, což vyznívalo čim dál víc idiotsky. Kor když se celou dobu zaklínal nějakym androšem a nepřístupností scény.
   Jinak mít rád ty prvotiny, to chce od člověka hodně no, stejně jako Hrobku a pitvu, což byli hrozný patlalové někde na úrovni Roudnický scény ale v rámci čistýho nonsensu to vlastně docela chápu. A když si vzpomenu na verš “Parlamentní jatka, parlamentní jatka, zabijeme Havla a dosadíme Sládka”, tak mi dochází, že už je to celý vlastně docela doba.

   1. Ty kráso, tak Roudnickej den “repíme” s ještěrama taky! (“Hou! Velký Í je zpátky děfko, vyliž mi prdel!”) Ale je pravda, že Roudnickej den je patlanina neúmyslně, prostě je to tak špatný, až je to kult. Ale Hroby a Pity neměli asi fakt záměr dělat profi hudbu, spíš pobavit svý uhozený kámoše, což dokládají i ty občasný spontánní průpovídky a záchvaty smíchu během nahrávání. A navzdory tomu, jak je “Nenávist všem!” stará “deska”, tak to pořád zabíjí. Jsme si takhle s kamarádem z legrace říkali, že uděláme undergroundový fesťáček, kde bude hrát Hrobka a Pitva revival, přičemž budeme lít okurkovou limonádu ZONku do publika, aby to mělo správně buranský level. ;-)

    Ale k H + P mám jednu poznámku – zvláště Hrobkovi se podařilo překročit nějakou úzkou hranici mezi totálním zatměním mozku a genialitou, protože ty texty, to prostě nevymyslíš a některý ty jeho průpovídky a “wordplaye” jsou vážně neskutečný. Věřím tomu, že kdyby ten člověk v době nahrání “Nenávist všem!” chtěl dělat profesionální, vážně mířený rap, tak je to špička. Protože jestli má někdo talent na vytváření takhle nepochopitelných a nonsensních údovin na tak hustým levelu, je jistá pravděpodobnost, že by z něho byl fakt výtečnej textař. Ale to je ničím nepodložená úvaha, můj osobní pocit. ;-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.