Site News

 • Příští dva dny nefungujeme…

  25.6.2015

  H.

  V pátek a v sobotu (myšleno 26. a 27 června, tedy jako zítra a pozítří) bude menší přestávka a nebudeme nic vydávat… možná se objeví maximálně nějaká novinka, recenze a podobné srandy ale ne. Důvod je jednoduchý – velení redakce si pojede vylejt držku na Hell Fast Attack v Brně. Na obvyklé tempo opět najedeme v neděli odpoledne nebo večer.

  Když už jsme u toho, kvůli dvoudennímu výpadku jsme také dnes výjimečně vydali dvě recenze, jmenovitě na „Last of Our Kind“ od britských glam rockerů The Darkness a na „Into Everlasting Death“ od polských black metalistů Eerie.


 • Zítra exkluzivní stream desky od skupiny …

  21.6.2015

  H.

  Když jsem před jistou dobou (nějakých pár let už to bude) nastoupil k Sicmaggotu (tehdy samozřejmě ještě na blogu), nedalo se tvrdit, že by naše počínání někoho z té aktivní části hudební scény skutečně zajímalo. Když se nám postupem času začaly samy ozývat první kapely a firmy, bylo to pomalu na oslavu. Teď je ale čas na další metu, o níž jsem si v začátcích před těmi lety myslel, že se nám nikdy nepovede…

  …zítra od 15:00 na Sicmaggot představíme desku v exkluzivním streamu pro Českou republiku. Půjde o poměrně zavedenou zahraniční black metalovou formaci a můžu předem prozradit, že ta deska je fakt skvělá (a to neříkám jen proto, že ji budeme streamovat – právě mi to tu hraje a je to vážně pecka). Tak se těšte ;)


 • Malé recenze = velké problémy

  13.4.2015

  H.

  Nocturnal Art – Под покровом ночи

  Je tomu sice poměrně nedávno, co jsme se malinko pozměnili formát rubriky minirecenzí, když jsme snížili počet alb v jednom díle z pěti na tři. Takto vyšel jeden díl, konkrétně #96, a než jsme se dostali ke druhému, rozhodli jsme se to po vydatném redakčním brainstormingu (rozuměj dva lidi a pět minut) udělat ještě jinak.

  Není to žádná věda, jednoduše už nebudeme kompilovat víc minirecenzí (ať už tři nebo pět) do jednoho článku, ale každá minirecenze bude mít vlastní odkaz. Přijde nám to hezčí a minimálně se v tom bude lépe hledat. Taky to souvisí s tím, že jsme trochu zvětšili limit znaků, kdy se minirecenze stává velkou recenzí. Starší minirecenze, které vycházely po pěti v jednom článku, budou při přesouvání archivu z blogu na stránku postupně rozházeny každá na vlastní odkaz.

  A ještě jedna věc – některé (hodně) staré recenze, ještě za pravěkých časů Sicmaggot, byly dost krátké, některé dokonce kratší než to, co dnes považujeme na minirecenze. Tyto budou přesunuty z klasických velkých recenzí do mini.

  Mimochodem, jedna čerstvá minirecenze už je venku – black metal v podání Nocturnal Art z Kazachstánu.


 • Steven. Wilson. Cannot. Erase.

  11.4.2015

  H.

  Steven_Wilson_-_Hand_Cannot_Erase

  Máme v redakci lidi, kteří mají tvorbu Stevena Wilsona opravdu rádi. A také máme v redakci lidi, pro něž je Steven Wilson něco jako Bůh, akorát ještě o kousek víc. Toto ovšem zdaleka není jediný důvod, proč počínání tohoto britského progrockového velikána ignorovat…

  Jak jistě víte, Wilson letos vydal své čtvrté sólové album “Hand. Cannot. Erase.”. V rámci turné na jeho podporu se pak před nedávnem zastavil i v Praze v divadle Hybernia. Spojit obojí se pak přímo nabízí. Co tím myslíme? Je to jednoduché – na neděli 12. dubna vyhlašujeme den Stevena Wilsona.

  Dopoledne nás čeká report z Hybernie, kam se vydal kolega Zajus (a to už musí být, když jde Zajus na koncert – tenhle týpek nesnáší jakékoliv místo, kde se shromáždí více jak pět lidí, a i u těch pěti už je trochu nesvůj), a večer pak recenze na “Hand. Cannot. Erase.”, které se společnými silami ujali Kaša a zase Zajus.


 • Pár blbostí, aneb po týdnu v novém

  6.4.2015

  H.

  Sicmaggot

  Ještě za blogových časů (možná trochu nadnesené to říkat takhle, když jsme na nové doméně týden) jsme na něco jako “novinky z naší kuchyně” nepokrytě dlabali a v příslušné sekci (tehdy ještě zvané Blog News) se cokoliv objevovalo velmi sporadicky. Řekl jsem si, že s přechodem na novou doménu bych to mohl trochu změnit a alespoň prostřednictvím nějakých krátkých vstupů s vámi vést jakýsi dialog (nebo přinejhorším monolog) o tom, co chystáme nebo jsme už nachystali. Nebo tak něco, kdo ví, jak to dopadne. Rozhodně to však nebude pravidelnou formou nějakého měsíčního úvodníku… prostě jen sem tam, jak mě co napadne. Každopádně, pojďme rovnou začít…

  Předně asi jedna věc, kterou už jsem psal i na náš Facebook, ale pro jistotu ještě jednou, protože hádám, že ne všichni nás nutně musí sledovat i tam. S přechodem na nový web se někteří kolegové rozhodli trochu upravit své alter ego, pod nímž sem píšou. To zní trochu honosně, ale ve skutečnosti to znamená, že se dva redaktoři přejmenovali – Prdovous si odteď říká Atreides a z Kaňoura se zase stal Skvrn. To, že si to ti volové mohli rozmyslet ještě předtím, než se stránka pustila, je bez debat :) (Snad už finální) podoba redakce se nachází na příslušném odkazu s prudce originálním názvem Redakce.

  Sem tam také postupně ještě upravujeme nějaké drobnosti na celé stránce, protože jsme prostě blbci a něco nás napadne až s odstupem, ale to je asi normální. Každopádně, předělal jsem zobrazování sekcí Music News, Site News a Tiskové zprávy po kliku na příslušné odkazy v menu. Ještě mám v plánu upravit pár dalších kravinek, kterých si všímám až takhle za běhu, až na to budu mít chvíli čas, ale nic z toho není nic zásadního.

  Trochu zásadnější je ovšem stále ještě nedořešené zobrazování stránky na mobilech a podobných hračkách. Už jsem to někde psal, ale aktuálně to stojí na tom, že web jsem vyráběl já a můj mobil rozhodně nepatří do sorty “chytré telefony”, naopak je starej a blbej (ale zato mu vydrží baterka i 14 dnů, heč!), tudíž nemám jak kontrolovat, jak to vypadá nebo nevypadá, až se v tom začnu vrtat, a na tom to zatím stojí. Ale někdy v dohledné době to (snad!) už konečně budeme řešit, tak až se to nějak pohne, buďte si jistí tím, že se tu s tím pochlubíme. Každopádně, zatím se za tohle mobilní nepohodlí omlouvám.

  Co se týče samotného obsahu – postupně pořád probíhá přesouvání archivu velkých článků (tj. recenzí, minirecenzí, reportů, rozhovorů, eintopfů  a tematických článků) z blogu na nový web. Hýbe se to sice trochu pomalu (ano, i tohle dělám sám), ale snažím se každý den přidat aspoň pár kousků… prostě jsme některé měsíce psali jak protržení, tak to trvá :) Tak či onak, aktuálně už tu máme kompletní říjen 2014 a pomalu se začíná pracovat na září.

  Nicméně, v tomhle případě se jedná o články, které už byly. Ještě o něco důležitější jsou však samozřejmě nové články, které teprve budou. Hádám, že ještě nějakou chvilku pojedeme především na metalových recenzích, než se “zbavíme” (hlavně teda já) toho, co už jsme kde naslibovali a tak (což není myšleno nijak pejorativně – i takovéhle recenze nás baví a rozhodně je nepovažujeme za zbytečné), ale můžete si být jistí tím, že do budoucna (a snad to nebude až tak daleké budoucno) chystáme spoustu zajímavých článků. Sám mám hodně nápadů, které jsem si už schovával právě na novou stránku, takže časem na ně jistě dojde.

  Další věc, na niž snad konečně také dojde, jsou rozhovory. Je fakt, že zrovna v nich jsme co do kvantity nikdy neexcelovali, ale budu se teď snažit, aby jich bylo pokud možno více. Vzhledem ke zkomprimování novinek, na nichž jsem dříve nechával až zbytečně velké množství času, by se to myslím mělo povést… tedy za předpokladu, že nám na to nebudou prdět ty kapely, že jo :)

  Jinak pokud byste vy sami měli nějaké nápady nebo připomínky, co by tu šlo vylepšit, klidně nám je napište. Bude-li se nám návrh líbit a bude-li to nějak v mých silách (přece jen nejsem žádný PHP-master… tohle je první web, co jsem v životě dělal :)), rádi ještě něco poupravíme…


 • Vítejte na Sicmaggot.cz!

  28.3.2015

  Sicmaggot

  SicmaggotAhoj, vítejte na našem novém webu!

  Vzhledem k tomu, že předpokládáme, že jste se sem v tuto chvíli s největší pravděpodobností dostali odkazem z našeho dosavadního působiště na blogu, nebudeme se nijak zvlášť zdržovat a rovnou se podíváme na to, co se oproti blogu změnilo (kromě samotné adresy, samozřejmě).

  Některé věci související s tím přechodem jsme zavedli již na samotném blogu – v první řadě jde o zrušení číselného hodnocení u všech recenzí a minirecenzí. Před pár dny se rovněž na blogu objevila nová podoba minirecenzí, u nichž teď budou v jednom díle pouze tři alba, nikoliv pět.

  Výraznější změnou prošly novinky, které budou od nynějška mnohem kratší, spíš formou jakýchsi “bleskovek”. A hlavně – bude vždy jen jedna kompilační za den nebo dva. Na první pohled to může vypadat jako krok zpátky, ale podle našeho názoru se tím informační hodnota nijak nesníží a naopak ze stručnosti plynou i jiná pozitiva – pro vás to bude méně textu na případné přelouskání, nám to zabere méně času a práce, které radši investujeme do tvorby velkých článků.

  Právě na velké články jako recenze, reporty nebo rozhovory se hodláme soustředit více. A zároveň v tomto ohledu chceme jít spíše cestou zajímavých článků (obsahově, a pokud to alespoň trochu půjde, tak snad i formou). Zatímco dříve jsme se snažili recenzovat vše, co nám kdo poslal, už před nějakou dobou jsme začali vše přísně selektovat – z došlých desek tak budeme recenzovat je to, co nám přijde něčím zajímavé a o čem bychom případně byli ochotni psát i sami od sebe. Zároveň samozřejmě budou pokračovat i “normální” recenze a i v nich půjdeme spíše po zajímavosti – jednoduše nebudeme recenzovat něco jen proto, že je to známá kapela, byť nás třeba nijak zvlášť nezajímá. V neposlední řadě bychom také rádi navýšili počet výletů do minulosti – ne, že bychom se považovali za nějaké extrémní odborníky, ale pár zajímavých zapadlých kousků, které stojí za vytažení, známe, takže i takovýmhle záležitostem se chceme věnovat.

  Toto je takový hodně hrubý plán ohledně recenzí, ale čert ví, jak to bude ve skutečnosti. Jisté je však to, že se rozhodně budeme snažit, aby bylo co číst. Zároveň si můžete být jisti, že je jedno, jestli recenzujeme “vlastní” album nebo desku, kterou nám někdo poslal se žádosti o recenzi – všem druhům recenzí věnujeme stejnou péči a rozhodně se nemusíte bát, že bychom něco chválili jen proto, že nám to někdo poslal. (Ale to snad není něco úplně nového, když tak o tom přemýšlím.)

  Další novinka se týká našich eintopfů – tuto rubriku jsme lehce pozměnili na nový model už na blogu, takže to samozřejmě zůstane jako v posledních dvou dílech. Přibude však ještě jeden, tentokrát koncertní eintopf. Ten bude vycházet den před albovým eintopfem – první díl tedy očekávejte v úterý.

  Za zmínku však jistě stojí ještě jiná věc – mírná proměna našeho loga. Že z něj zmizelo “blog”, to je myslím vcelku logické. Zcela záměrně jsme ovšem vypustili i původní “rock and metal” a důvod je snad zřejmý. Nikdy jsme se netajili tím, že máme rádi i jiné žánry, a být čistě metalovou stránkou jsme se už nějakou dobu necítili. Ostatně, například sekce reportů, kde je kytarová hudba v letošním roce prozatím v těžké menšině, budiž důkazem.

  Průběžně na web také přesouváme archiv všech velkých článků z blogu, což bude ještě nějakou dobu trvat, než to bude kompletně hotové až někam k roku 2006. Novinky sem však přesouvat nebudeme. Původní blog se samozřejmě rušit nebude – naopak se jej budeme snažit držet při životě co nejdéle, byť nové články už tam vycházet samozřejmě nebudou.

  Na závěr ještě několik slov o samotném webu – ne však na téma, co kde najdete, protože věřím, že pokud vás to bude zajímat, prozkoumáte to sami. Rád bych jen upozornil na to, že v současné době ještě nemáme stránku optimalizovanou pro mobilní telefony (čistě proto, že člověk, který web vyráběl, tyhle chytré kapesní mašinky nevede a jeho mobil je silně předpotopní) a že správně funguje (nebo by přinejmenším měla) jen na počítačích a tabletech. Nicméně nebojte – máme v plánu v dohledné době vychytat i tohle.

  Tak jako tak, snad se vám na našem novém působišti bude líbit… a jestli ne, snad alespoň nebudete znechuceni natolik, abyste nás přestali číst :)

  P. S. Na stránce už nyní najdete několik článků, které se již neobjevily na blogu, jmenovitě report z Archive a recenzi na Cape noire, plus se ještě během dneška objeví report z koncertu The Devil & the Universe. Tak hurá na čtení! :)


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


Od hudebních fandů pro hudební fandy