Averze - Promo 2013

Averze – Promo 2013

Averze - Promo 2013
Země: Česká republika
Žánr: thrash / black metal / punk
Datum vydání: srpen 2013
Label: selfrelease

Hodnocení: 6,5/10

Odkazy:
facebook / bandcamp / bandzone

K recenzi poskytl:
Averze

Tento nový projekt, sdružující pod sebou muzikanty z kapel Sator Marte či Žrec, přišel se svou promo nahrávkou, obsahující tři skladby. Ty jsou naplněné špinavými punkovými riffy, kombinované s riffingem, používaným někdy před třiceti lety, tedy oldschool jak noha. Punk, thrash, black i dřevní heavy metal se tady setkávají pod jednou střechou a vymetají veškeré pavučiny. Někdy mě napadá paralela s érou punkovějších Darkthrone, než se dali na čistokrevný heavy metal. Hudebně na mě nahrávka působí naprosto v pořádku, sedí jí špinavý zvuk a riffy či celé pasáže jsou chytlavé, byť mi v určitých pasážích přijdou trochu naivní.

Problém tkví především ve vokálu, tuším, že takový je záměr. Přece jen i rané kapely používaly takový divnozpěv, ještě podivně ve výškách. Jenže tady to na mě působí spíš nepatřičným dojmem a bohužel mi to celkový prožitek z poslechu nahrávky docela kazí. Myslím si, že by se to dalo udělat i jinak a přesto by to hudbě neubralo, spíše naopak, použitím vhodného vokálu by se určitě dodala další přidaná hodnota, která by z kapely Averze mohla vytvořit velmi nadějnou akvizici na české scéně.

Nebudu házet flintu do žita, uvidíme, jak se kapela bude vyvíjet a až se objeví v Brně, určitě se zajdu mrknout, protože dojem z živého koncertu je přeci jen silnější a spousta věcí, které z nahrávky můžou působit zvláštně či nemístně, můžou naživo fungovat naprosto opačným dojmem a zážitek posílit. Určitě bych si na tuhle skupinu dával pozor, byť se o této nahrávce nevyjadřuji vyloženě v superlativech. Přesto v kapele Averze cítím potenciál, tak doufám, že na sobě i nadále budou makat a časem svou snahu opět přetaví do nové nahrávky a ukážou posluchačům, kam se posunuli. Mimochodem, super obal.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.