Cave Blind - Sword of Power

Cave Blind – Sword of Power

Cave Blind - Sword of Power

Země: Česká republika
Žánr: heavy / speed metal
Datum vydání: 7.2.2019
Label: selfrelease

Hrací doba: 34:17

Odkazy:
facebook / bandcamp / bandzone

K recenzi poskytl:
Cave Blind

Abych řekl pravdu, „Sword of Power“ jsem se rozhodl zrecenzovat a vůbec poslouchat víc z důvodu jakési obskurnosti, než že by se mi to skutečně líbilo nebo mě to přinejmenším zajímalo. Protože když tak nad tím uvažuji, to album se mi vlastně moc nelíbí, a jakmile tohle dopíšu, už si jej nikdy nepustím. Ale v jistém ohledu je divné a hlavně je mi v určitém smyslu sympatický jeho přístup ve formě ortodoxní adorace dřevního metalu.

Můžete si říct, že takových věcí je přece hromada, tak v čem by měl být projekt Cave Blind výjimečný. Skutečně výjimečný asi v ničem, ale jde o to, že tady byl ten zápal pro oldschool metal dotažen do naprosté extrému, takže „Sword of Power“ je zvukově i hudebně dřevnější než dřevní. Výsledkem je zcela zpátečnický heavy / speed metal s občasným závanem black metalu úrovně demosnímků Asgard. Zábavnost nahrávky se navíc prudce zvyšuje, čím horší aparaturu používáte k poslechu.

Jasně, i na slušných reprácích to pořád zní kurevsky neučesaně a barbarsky, ale už se dá slyšet, že v jádru je „Sword of Power“ vlastně taková blbost. Kdyby tahle muzika měla čistou produkci, tak by to byla naprostá píčovina a poslouchat by se to nedalo. Ale ta aura zaostalosti a primitivismu tomu dodává jakýsi zvláštní půvab. Deska je údajně celá natočená na kompaktní fotoaparát, což mi přijde jako naprostý bizár, je-li to pravda, ale nutno dodat, že takhle nějak to fakt působí. Kdybych si měl představit album nahrávané na kompaktní foťák, určitě bych si představil něco takového.

Popis samotné hudby už vesměs proběhl, víc ve „Sword of Power“ není nutné hledat. Prostě zběsilé vzývání oldschoolového metalu a starých metalových bohů. Arci-klišé názvy, archaické, leč v mnohých případech nebezpečně povědomé riffy, sem tam sólo, dokonce i cosi jako pokus o fistuli se najde. Je tam všechno.

Víc než životaschopný počin vnímám „Sword of Power“ jako takovou docela milou kuriozitu. Nepochybně to bylo natočeno s nadšením a fanouškovským zápalem, což si jisté sympatie asi zaslouží, ale na regulérní poslech to dělané fakt není.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.