Deadlock - Bizarro World

Deadlock – Bizarro World

Deadlock - Bizarro World
Země: Německo
Žánr: melodic death metal / metalcore
Datum vydání: 28.2.2011
Label: Lifeforce Records

Hodnocení:
Seda – 3/10
H. – 3/10

Průměrné hodnocení: 3/10

Odkazy:
web / facebook / twitter

Deadlock působí na hudební scéně již poměrně dlouho, svůj debut vydali už v roce 2002 a od té doby do své diskografie přidali další čtyři kousky i s aktuálním “Bizarro World”. Právě toto album je moje prvotina od kapely a musím říct, že jsem za to rád, víckrát už se na ně nebudu moct ani podívat. A přitom to vypadalo docela lákavě – melodický death metal/metalcore s ženskými vokály. Například od System Divide je tato kombinace poměrně dobře poslouchatelná, jenže Deadlock se to vůbec nepovedlo.

Jak název napovídá, mělo by se jednat o něco bizarního. A taky že ano, tato hudba se dá popsat jako bizarní. Ze začátku se to rozjede slušně, solidní metalcore, pohoda. Jenže pak tam vstoupí Sabine Scherer se svou psycho-pop částí a celé do jde to kytek. Nedovedu si představit, že by to poslouchal nějaký normální metalista a na koncertě házel hlavou k téhle hudbě. Části se Sabinkou jsou prostě popem a k tomu velice špatným. “Bizarro World” je deskou pro ženské, co poslouchají podobnou “hudbu” jako HIM, Evanescence atd. Tuto recenzi bych tedy pojal netradičně a místo psaní o hudbě bych vám vypsal části, kterým se vyhnout.

Poslouchat se opravdu dá jen to, kde “neexceluje” Sabinka. Vezmeme to postupně: ve “Virus Jones” se zhruba po minutě až dvou se střídá dobré se špatným. “State of Decay” rovnou přeskočte, to je song jen s ní. Dále je to všude vesměs podobné jako v první “Virus Jones”. Střídačka průměrného metalcoru s popovými party. Zajímavější je až ke konci “Renegade”, kombinace disca s metalem mám poslední dobou čím dál raději a zde se právě něco takového vyskytuje. Podle mě (což je ale docela smutné) nejsvětlejší část na albu. Jen škoda, že to je jen občas a ne po celou píseň. Předposlední “Bizarro World” je jen instrumentální se smyčcovými nástroji. Nevím, jaký to má cíl zasadit sem něco takového, co se vymyká úplně koncepci alba. Opravdu netuším. A finální “Paranoia Extravaganza” je pouze piáno + Sabinka. Dohromady to dělá jednu pomalou, dojemnou písničku. Poměrně dobrá pro ploužák.

“Bizarro World” není deskou, co si chcete pustit z vlastní vůle. Kdyby tam nebyly ty popové části a celá deska byla pouze metalcorová, hodnocení by bylo určitě o něco vyšší. Nevím, jak je to na předchozích pracích Deadlock, ale zde jim to prostě vůbec nevyšlo. Už jsem zde zmiňoval např. System Divide, těm se mix ženských a mužských vokálů povedl, možná proto, že když přijde na řadu čistý vokál, hudba v pozadí se nemění a zustává to stejně tvrdé. Nenaskočí tam žádný pop. “Bizarro World” je rozhodně zatím nejslabší deskou roku 2011 a pochybuju, že by se dalo vytvořit ještě něco horšího.


Další názory:

Jak “Bizarro World” zní? Představte si naprosto obyčejný moderní metal, ohrané riffy, ohrané bicí linky a snad potisícáté opakovaný “fígl” se střídáním extrémního a melodického vokálu. Máte to? Tak přesně takhle novinka Deadlock zní, jen namísto klasického melodického zpěvu tu je ženský zpěv, což ale není plus, jelikož to zní stejně otravně. Omlouvám se fanouškům, ale já podobnou muziku prostě nedokážu nějak strávit, a to ani po opakovaném poslechu. Popravdě řečeno, nedokázal jsem ani jednou poslechnout celé album od začátku do konce (a věřte mi, že to se mi zas tak často nestává). Pro mě je to celé studenější než psí čumák na Sibiři. Dobře, po stránce zvuku a herních výkonů je vše v pořádku, to je ale v dnešní době už standard a rozhodně ne nic výjimečného; já navíc nejsem člověk, od něhož by kapely za tohle dostávaly body – dám radši přednost osobité desce s chybami a špatným zvukem než technicky preciznímu nic.
H.


6 komentářů u „Deadlock – Bizarro World“

 1. No hned od začátku čtení je jasné výsledné hodnocení… Rádoby recenzent recenzuje kapelu o které slyší poprvé v životě a netuší, co kapela hraje.

  Chlapče Deadlock je vyhlášená kapela co se týče osobitého hraní. Vůbec se do svojí hudby nebojí zakomponovat hip hop, elektro či saxofon. Zbožňuju fundované pisálky. Nepíšu to pro to, že bych je zbožňoval, ale pro to, že už mám něco naposlouchané…

  1. Tak například já osobně už mám taky “něco málo” naposloucháno a rozhodně nemůžu říct, že by to byl nějakej zázrak, spíš naopak. To, že někdo použije prvky jinejch žánrů, elektroniku nebo pro metal netradiční nástroje je sice pěkný a sám to mám ve spoustě případů rád, ale automaticky to neznamená kvalitní výsledek. Můj čistě osobní a subjektivní názor je takový, že jestli je Deadlock osobitá kapela, tak se může jít metalová scéna zahrabat…

  2. 1) recenze je subjektivni názor, nemuzu se svym hodnocenim trefit vsem do vkusu
   2) jsem rad, ze uz jsi neco naposlouchal
   3) “Vůbec se do svojí hudby nebojí zakomponovat hip hop” – uz tahle veta zni spatne :)

   Deadlock a “Bizarro World” je zkrátka desiva deska, ktera me skoro vubec nezaujala. Jsem si jisty, ze zase bude nejaka deska, kterou ty nemuzes ani videt a ja ji budu milovat..

   Seda out

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.