Holy Moses - Redefined Mayhem

Holy Moses – Redefined Mayhem

Holy Moses - Redefined Mayhem
Země: Německo
Žánr: thrash metal
Datum vydání: 25.4.2014
Label: Steamhammer

Hodnocení: 5,5/10

Odkazy:
web / facebook

Strašně dlouhou dobu jsem německé thrashery Holy Moses přehlížel, takže jsem se rozhodl, že poslechem novinky “Redefined Mayhem” si splním svou žánrovou povinnost, abych si mohl říct, že jsem konečně slyšel jednu celou desku a že vím, o co jde. Tedy, ne, že by to nebylo jasné i bez toho poslechu, ale uznávám, že zas tak dobrou thrashovou kolekci vypalovaček jsem nečekal. “Redefined Mayhem” mě při prvním poslechu smetlo a docela jsem čuměl, jak hravě Sabina Classen dokáže strčit mnohé mužské kolegy do kapsy, protože její vokál ve spojení s klasickým thrashově ostrým zvukem zabíjí.

To je však houby platné, kdy se po chvíli začal dostavovat nepatrný pocit nudy, že ani ta neutuchající energie a agrese nedokázala přebít fakt, že “Redefined Mayhem” je sice slušná, ale nikterak skvělá deska, kterou by člověk od tak zaběhnutého jména očekával.

Na “Redefined Mayhem” přišli Holy Moses hned s několika velmi dobrými písněmi, které mě baví, takže se dá poslech bez problémů přečkat. “Into the Dark” dobře šlape, “Triggered” zase drtí útočným riffem, ale při pomyšlení, že všechno, co Holy Moses na novince předvádí, je ve své podstatě standard, který zvládne i méně vyhraná kapela daleko méně zvučného jména, to celou desku nezachrání. Tím spíš, když dobrá třetina celkové délky trvání je taková dobře naleštěná vata (“Liars”, “DELusion”, “Undead Dogs”). To všechno jsou písně, které mi nic extra nedávají.

Jednoduše řečeno se Holy Moses díky tomuto albu nestanou mojí novou srdcovkou, ale v to jsem ani nedoufal. Tucet šlapavých písní vás na chvíli přivedenou na jinou myšlenku, chvíli budete uznale pokyvovat hlavou, ale každá sranda jednou končí a tady ten konec přišel na můj vkus až příliš rychle. Přesto, za výkon Sabiny, která mě velmi mile překvapila, a několik hodně dobrých songů k tomu nelze “Redefined Mayhem” úplně spláchnout do záchodu. Zas takový průser to není.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.