Lady Gaga - Artpop

Lady Gaga – Artpop

Lady Gaga - Artpop
Země: USA
Žánr: pop
Datum vydání: 6.11.2013
Label: Streamline/Interscope

Hodnocení: 6/10

Odkazy:
web / facebook

Letos na podzim se urodilo nevídané množství velkých popových nahrávek… myšleno velkých co do věhlasu interpreta, ne nutně kvality. A z toho všeho patřilo album “Artpop” od Lady Gaga k tomu, o čem jsem si myslel, že bude z té záplavy to lepší, protože i přes někdy přehnanou dávku exhibicionismu a pseudo-šokující image, jež může šokovat maximálně tak vaší babičku a redaktory bulvárních plátků, kteří to mají v popisu práce, se té ženské nedá upřít jistá zajímavost, talent i hudební úroveň – na poměry mainstreamového popu, samozřejmě.

Výsledek ovšem dopadl tak nějak napůl. Zcela jistě je “Artpop” o několik tříd výše než třeba totální brak “Bangerz” od Miley Cyrus, ale pořád jsem asi čekal trochu víc. Na desce mi totiž strašně vadí jedna věc – nefunguje to jako deska, vlastně to ani není deska, spíš se jedná o sbírku náhodných songů, které možná samy o sobě nejsou špatné, ale dohromady v rámci jedné nahrávky toho moc neřeknou. Najdou se zde hodně povedené kousky, jakými jsou třeba titulní “Artpop” a “Venus” s povedeným refrénem (podle mě asi dvě nejlepší skladby, titulka jednoznačný vrchol), ale nakonec je úplně v pohodě i první singl “Applause” nebo věci jako “G.U.Y.” či “Sexxx Dreams”.

Na druhou stranu “Artpop” obsahuje i písničky, které mi v kontextu zbytku přijdou trochu mimo. Tím mám na mysli třeba unylou baladu “Dope”, jež se mi k tomu, čím a jak se Lady Gaga prezentuje, vůbec nehodí, nebo rapem okořeněnou “Jewels n’ Drugs”, což je zrovna kus, který se tam asi zatoulal z úplně jiného alba. Docela škoda toho debilního rapu, protože momenty, které má pro sebe čistě hlavní protagonistka, mají něco do sebe. Zbytek je takový trochu nevýrazný, ale pořád slušně poslouchatelný (“Manicure”, “Do What U Want”), nebo rovnou vata (část mezi písničkami “Artpop” a “Applause” je v podstatě hluchá).

Je to škoda, neboť zrovna Lady Gaga určitě má na to, aby točila opravdu kvalitní popové desky, ale na to by bylo potřeba víc (hudební) odvahy a osekat nezáživnou výplň na minimum.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.