Michael Kobrin - Searching

Michael Kobrin – Searching

Michael Kobrin - Searching
Země: Izrael
Žánr: acoustic rock / folk
Datum vydání: 20.9.2014
Label: selfrelease

Odkazy:
web / facebook

K recenzi poskytl:
Michael Kobrin

Jméno Michael Kobrin toho nezasvěceným asi příliš neřekne, nicméně když řeknu, že debutové album tohoto písničkáře, jehož kořeny sahají na Ukrajinu, z níž se ve čtyřech letech přesunul do Izraele, produkoval Yossi Sassi, což není nikdo menší než zakládající člen slovutných Orphaned Land, tak by mohlo malinko svítat. Michael Kobrin na “Searching” nespájí progresivní rock s blízkovýchodními orientálními motivy tak silně jako Yossi na své loňské sólovce “Desert Butterflies” a pohybuje se spíš na hraně folk-rockového písničkářství s popovým nádechem, ale to není vůbec na škodu. Zvlášť když má album tak odzbrojující charisma.

Michael disponuje velmi příjemnou barvou hlasu, který skladbám udává směr. Celkem desítka kompozic je hodně písničková a nějaký závan vyloženě progresivních momentů tak na posluchače nedýchne, ale i navzdory tomu je “Searching” poutavou deskou, jejíž hlavní devízou je charisma Kobrina. Skladby jsou mnohdy dost minimalistické, stojí pouze na kytaře a vokálu, ale i když se přidají i ostatní nástroje a výjimečně se hrábne do strun (“Won’t Last”), tak neztrácí album nic ze své křehkosti a uvěřitelnosti. Spousta položek má velmi nápadný hitový potenciál, takže není problém si skladby celkem rychle zapamatovat a odlišit jednu od druhé, čemuž napomáhá i příjemná hrací doba. Přiznávám, že mi moc nesedla experimentální “Still Got the Blues”, která překvapí širokým nástrojovým osazenstvem, ale jinak jsem s poslechem “Searching” neměl žádný problém.

Kdo je fascinován orientem a jeho prolínáním s rockovou hudbou, tak by si “Searching” neměl nechat uniknout. Neříkám, že to je nejklasičtější práce na dané téma a skoro až rádiové písničkářství jej posouvá hodně směrem k masám, ale protože z tohoto díla necítím žádný kalkul, tak to nechápejte jako výtku. Celkově vzato je “Seaching” příjemnou deskou, která mě mile překvapila.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.