Serj Tankian - Imperfect Harmonies

Serj Tankian – Imperfect Harmonies

Serj Tankian - Imperfect Harmonies
Země: USA
Žánr: alternative metal
Datum vydání: 21.9.2010
Label: Reprise Records / Serjical Strike Records

Hodnocení: 7/10

Odkazy:
web / facebook / twitter

Tento chlapík má za sebou úžasnou minulost v legendárních System of a Down. Díky této kapele se dostal hodně vysoko a těžko říct, kdyby se od začátku soustředil pouze na sólovou dráhu, zda by takhle daleko došel. Na druhou stranu tím ale dnes i trošku trpí. Serjovi se dostává neustálých žádostí o reunion System of a Down. Obě jeho desky jsou neustále srovnávány, zda je to lepší či horší než dřívější System of a Down. Tím jeho práce na sólových deskách trošku trpí.

A tak si před poslechem musíte říct, jak to vůbec chcete vzít. Pokud se na Tankiana podíváte jako sólového autora, vyjde vám z toho naprosto skvělá a originální hudba. Když to ale vemete na druhou stranu a budete ho stále brát jako hlavní postavu v System of a Down a jeho sólo kariéru berete jako chybu, tak se vám to moc líbit nebude. Je to totiž už úplně něco jiného.

Na debutu “Elect the Dead” Serj měl ještě náznaky ze své minulosti. Je podstatně tvrdší než momentální “Imperfect Harmonies”. Na první desce sice byly náznaky, ale aby nenaštval své příznivce, vždy tam pořádný kytarový riff radši přidal. Zde se jich moc nedočkáte, tvrdší kousky jsou tu v podstatě jen dva, první “Disowned Inc.” a desátá “Left of Center”. V ostatních písních Serj hodně experimentuje. Otázkou je, zda je to dobře, nebo ne. Touto deskou může získat úplně novou vrstvu fanoušků, příznivci starší éry System of a Down už ale moc nadšení nebudou. Již dříve Serj velmi rád spolupracoval s orchestrem – ten si můžete skvěle užít v pomalé piánové baladě “Yes, It’s Genocide”. Je tu zmixováno hodně různých stylů, řekl bych, že Tankian se snaží objevit něco úplně nového. A pokud je to jeho záměr, tak se mu to povedlo náramně. Je to určitě nejoriginálnější hudba, kterou jsem za poslední dobu slyšel. Už se to ani nedá brát jako metal či jako něco rockového. Nebýt jeho minulosti, težko bychom to mohli recenzovat na tomto blogu. Jsou tu prvky jazzu, elektronické hudby, rocku, balad. Je to zkrátka opravdu hodně experimentální. Stále mi tam ale nějaká ta tvrdší pecka chybí, první dvě jmenované “Disowned Inc.” a “Left of Center” k tomu sice mají hodně blízko, ale stále to není ono. Chybí něco, jako byly třeba “Empty Walls” nebo “The Unthinking Majority” z debutu.

Budu se už jen opakovat. Serj Tankian se hodně oddálil od své minulosti. Když tento fakt přijmete, čeká vás velice zajímavá hudba. Mně osobně se to velice líbí, protože je to něco nového. Navíc, jeho vokál sem perfektně sedí. Serj si vytvořil něco, co je přesně pro něj. V System of a Down byl pouze zpěvákem, dnes už je to někdo. Má styl, své osobité kouzlo. Už si ho ani v jeho dřívější kapele nedokážu představit. Kam až svou hudbu dotáhne příště?


10 komentářů u „Serj Tankian – Imperfect Harmonies“

  1. Linkinům? Myslim že v naší redakci bohužel neni nikdo LP kompatibilní ;) H. a Seda jsou hustě krutopřísný v extrémních vodách a já se plavim v thrashi a progu, s Linkinama bych moc nepočítal…….a od admina nic nečekej ten (snad) maká na rockmetalu ;)

   1. Worme, nešiř dezinformace – LP se chystám recenzovat já :D To bude tóčo! :D Ale ještě jsem to neslyšel, takže je tady možnost, že si po poslechu rychle rozmyslim :-D

     1. Jo, na to se taky těšim… je to vlastně jedinej důvod proč do toho chci jít :D

    1. Aby jsme se nahodou nespletli, tak ja myslel samozrejme LP i kdyz je fakt ze Serjovo album ne nenadchlo, ale rozhodne lepsi jak LP..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.