Sperm of Mankind - Godzilla

Sperm of Mankind – Godzilla

Sperm of Mankind - Godzilla
Země: Slovensko
Žánr: grindcore
Datum vydání: listopad 2013
Label: Bizarre Leprous Production

Hodnocení: 6,5/10

Odkazy:
facebook / bandzone

K recenzi poskytl:
Bizarre Leprous Productions

Slovenští Sperm of Mankind z Bratislavy patří do takřka nekonečného zástupu grindcorových chlívů, kterých jsou stovky a tisíce a které – i když to nejspíš není úplně nejlichotivější způsob, jakým začít recenzi – znějí v podstatě všechny úplně stejně. Nicméně je to prostě tak, a pokud jste už někdy slyšeli nějakou grindcorovou fošnu, měli byste mít dost slušnou představu, jak bude znít i “Godzilla”

První pohled na obálku by možná mohl vzbudit dojem, že by se mohlo jednat o nějakou vážnější formu grindu, ale když si uvědomíte, že se kapela jmenuje Sperm of Mankind, album se jmenuje “Godzilla” a dorazíte to názvy písniček jako “Dildo Baggins”, “Tale from the Dump”, “Your Spermmortal”, “Splachovací systém” nebo “If Someone Doesn’t Get Me a Diaper Right Now”, je hned jasné, v jakých vodách se budeme pohybovat. Jedná se o hodně chytlavý a s nadsázkou podaný grindcore, který doslova přetéká skočnými riffy, rytmikou, která vám roztancuje končetiny do lítého pogování úplně sama, a samozřejmě i obligátním totálně kanálním chrochtáním na pozici vokálu.

Jasně, tahle kombinace už tu byla milionkrát a ještě milionkrát bude, ale svým způsobem je to pořád relativně zábavné, má to tah na bránu a dokáže to chytnout. Je pravda, že tahle muzika není v podání Sperm of Mankind žádný velký zázrak a už jsem v tomhle ranku slyšel i zábavnější desky (abych byl upřímný, klidně bych těm 29 minutám, které “Godzilla” trvá, ještě pár minutek ubral), ale přesto všechno se to poslouchá úplně v pohodě… sice to rozhodně není soustředěný poslech, při němž byste dávali pozor na každý jeden tón, ale když si tuhle placku pustíte k nějaké činnosti, tak si budete sami od sebe klepat nohou do rytmu a bude se vám to líbit.

Nicméně, je také nutné si uvědomit, že tenhle druh muziky asi není určen na domácí poslech… v žádném případě nepochybuji, že stačí v sobě mít pár kousků a stát pod pódiem, kde to Sperm of Mankind zrovna začínají rozjíždět, a hned je z toho apokalypsa…


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.