Vyšehrad

Vyšehrad: nové album

Poutníku

právě se ti do zřetele dostala další pozvánka do snových krajin, živoucích mýtů, prastarých měst, turnajů, bitev, jiných časových perspektiv a krás samoty – album ᛒ.

Svět Vyšehradu zve ke vstupu do svých bran prostřednictvím třetího alba/kazety.

Při nahrávání jsem použil opět organické lo-fi postupy. Oproti „I” je zde hlavní změnou využití živé kytary. Dalším podstatným rozdílem je snaha konkrétněji definovat rukopis a zvuk Vyšehradu bez primárně epigonního přesahu do minulosti žánrů.

Raw odkaz na staro-blackovou atmosféru, kterého jsem tentokrát dosahoval zejména cíleným využitím „nesprávně” vytvořených začátků a konců písní (cuts in/out), zde naplňuje asi nejvíc poslední píseň „Černý pes”. Tento track vznikl na začátku roku 2019, jako úplně první počin Vyšehradu. Do kolekce jsem ho umístil nejen protože dle mého naplňuje onu kýženou raw/lofi atmosféru, ale funguje i kontrastně k ostatním písním, které vznikly v posledním půl roce.

V neposlední řadě je zde píseň také proto, že právě ona vyvolala u mých přátel, které jsem v začátcích projektu s demo-materiály oslovil, positivní a podpůrné reakce. Nyní jsou tedy i oni, jako lidé kterých si vážím, součástí tohoto jemného tributu.

„Černý pes” spolu s úvodní písní „Zora” rámují celek, jako sekvence začínající světelným vytržení a procitnutí o samotě na vrcholcích hor, která spěje k tragicky krásnému konci. Jinak je příběh, který se odehrává mezi písněmi, texty a grafikou opět čistě na fantasii posluchačů.

Fyzický produkt – kazetu vydalo Sky Burial Production v roce 2021. Společně s ᛒ vychází také reedice kazety s albem „I.” z loňského roku.

Krajina mého světa stojí mimo dobro a zlo. Je to kus země kde se stále oslavují bohové a čest patří hrdinům. Můj podivuhodný svět.

Vychádza prostredníctvom SKY BURIAL productions v limitovanom počte kaziet 49ks v krabičke z 450 gramového recyklovaného pevného papiera s priloženými kartičkami s minimalistickou krásnou grafikou.

Taktiež vyšiel spoločne s novým albumom aj album I v reedícii.

[tisková zpráva]


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.