Electric Breathing - Sweet Violence

Electric Breathing – Sweet Violence

Electric Breathing - Sweet Violence
Země: Německo
Žánr: EBM / dark electro
Datum vydání: 7.2.2014
Label: Juggernaut Music Group

Hodnocení: 8/10

Odkazy:
facebook / bandcamp

“Sweet Violence” je celkově čtvrtou řadovkou Electric Breathing, nicméně vzhledem k tomu, že předchozí tři vyšly pouze v digitální podobě, je novinka prvním počinem kapely, jenž se objevuje na fyzickém nosiči. Nemám sebemenší tušení, jak to bylo na těch třech předcházejících albech, ale “Sweet Violence” je podle mě rozhodně matroš, který si to důstojné vydání na klasické placce zaslouží (byť se tak stalo v docela vražedné limitaci 50 kopií). Tohle je totiž “diskotéka” přesně podle mého gusta.

A co že to tedy Electric Breathing produkuje (jednočlenný projekt – jednotné číslo)? Jedná se o velice chytlavou a energickou muziku, kterou odborně nazýváme jako electronic body music. Když si tu placku pustím, tak to se mnou vysloveně šije a mám chuť skákat po pokoji jako magor. Zároveň s tím ale v žádném případě nejde o nějaký bezhlavý výplach, právě naopak. Hudba Electric Breathing je – tedy přinejmenším právě na “Sweet Violence” – na poměry svého žánru vlastně docela pestrá; zatímco u jiných kapel tvoří dost často nosnou linku písničky nějaký beat od začátku do konce, na nějž se nabalují další různé motivy, zde se objevují i songy s poměrně proměnlivou strukturou a haldou výtečných nápadů. To se plně ukáže už v úvodní “Blindfold”, která ovšem trochu paradoxně není na první poslech a začala mě bavit až postupem času. Naopak druhá “Suck It Dry” je kus, jenž vás nakopne hned při úplně prvním poslechu a jedná se o jednu z nejchytlavějších věcí na albu. Ty kecy o té haldě nápadů pak lze vztáhnout třeba na výtečnou “No Sense, No Solution, No Way Out”, zajímavou “Brain Reset”, “Devil’s Whore” s perfektním závěrem, “Lords Prayer” s jednou totálně kulervoucí pasáží (naštěstí se objevuje víckrát) nebo předposlední “Psycho in Me”.

Zpočátku se “Sweet Violence” tvářilo nenápadně, ale netrvalo dlouho a ta fošna mě neskutečně chytla a nemůžu se jí zbavit… když si ji zrovna rovnou necpu do uší, tak si minimálně prozpěvuji všechny památné momenty v hlavě. Hodně velké a příjemné překvapení.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.