Ichor - Depths

Ichor – Depths

Ichor - Depths
Země: Německo
Žánr: death metal / deathcore
Datum vydání: 5.9.2014
Label: Bastardized Recordings

Hodnocení: 6/10

Odkazy:
web / facebook

K recenzi poskytl:
Against PR

Ichor je hned na první pohled kapela, která nehodlá nic podcenit a naopak se snaží mít pokud možno vše dotaženo na maximální úroveň. Je to poznat už jen z toho, že skupina šla svou placku “Depths” (a nejen tu – týká se to i předchozího zářezu “Benthic Horizon” z roku 2010) natáčet do známého studia Hertz v Polsku, kde nahrávají i takoví bouráci jako Behemoth, Vader nebo Decapitated. Obálku si pak nenechali nakreslit od nikoho menšího než legendárního Pära Olofssona. Už jen z toho je jasné, že Ichor své tvorbě asi věří a ambice jim zrovna nechybí.

Už jen z toho, že Ichor oslovili Olofssona, který je i přes občasné zásahy do jiných žánrů spjatý především s death metalovou scénou, se dá odhadnout, že Němci budou drtit death metal – a opravdu tomu tak je. Ichor však mají hodně daleko k nějakému oldschoolu, jejich přístup je totiž ve skutečnosti přesně opačný. “Depths” je placka plná technického moderního death metalu, který se díky tomu, že se kapela nebojí ani breakdownů a podobných laskomin, místy přelévá až k deathcoru.

Je ovšem dobré, že Ichor se nespoléhají jen na takovou to nasranou technickou jízdu, jaká byla extrémně populární ještě tak pět roků zpátky. Technické finesy jsou samozřejmé, o tom se nemá cenu ani bavit; že se tu a tam zjeví nějaké ty výrazné melodie jako třeba v “Desire of the Depth”, je sice příjemné, ale taktéž to nijak zvlášť nepřekvapí. Je ovšem pěkné, že Ichor dokázali na placku dodat i nějakou tu death metalovou chorobnost, především v riffech se to občas objeví, což se překvapivě s modernějším laděním nijak nebije. Jsou ovšem i momenty, kdy třeba vykoukne vliv výše zmiňovaných Behemoth, jak je to slyšet třeba v songu “Ra’iroa”.

Na jednu stranu Ichor nepředvádějí žádný zázrak, ale na druhou stranu je “Depths” opravdu našlapané, uhání kupředu jak zběsilé, příliš nenudí, věnuje se atraktivnímu tématu Lovecraftova světa, nikým se neinspiruje tak okatě, aby šlo mluvit o vykrádání, a z kapely obecně čiší suverenita. Výsledkem je tedy povedená placka.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.