Lunatic Soul - Walking on a Flashlight Beam

Lunatic Soul – Walking on a Flashlight Beam

Lunatic Soul - Walking on a Flashlight Beam
Země: Polsko
Žánr: progressive rock / ambient
Datum vydání: 13.10.2014
Label: Kscope Music

Odkazy:
web / facebook

Bočnímu projektu Mariusze Dudy z řad polských progresivců Riverside jsem nikdy nevěnoval zvýšenou pozornost a nebýt několika nadšených ohlasů, které se ke mně v souvislosti s jejich čtvrtou řadovkou “Walking on a Flashlight Beam” dostaly, tak by se na tom zřejmě nic moc nezměnilo, protože ambientně orientovanou hudbu nevyhledávám. O to víc jsem byl překvapen, jak hluboko ve mně Lunatic Soul zasekli drápky.

Nemůžu srovnávat novinku s předešlými alby, nicméně chválím, jak se Dudovi podařilo spojit progresivně rockové prvky, které jsou v minoritním postavení, se syntezátory a elektronikou. Osobně jsem se před prvním poslechem bál nezáživných hudebních ploch, nicméně uznávám, že jsem se mýlil a Lunatic Soul dokázali z minima vytěžit maximum. Hudba takto jednoduchá a velmi minimalistická může na posluchače útočit hlavně skvělou atmosférou, což je případ “Walking on a Flashlight Beam”. Oproti Riverside jsou Lunatic Soul značně temnější a méně veselí. Nic na tom nemění ani fakt, že prostor pro hřejivý vokál Mariusze není k mému vlastnímu potěšení zrovna malý a podtrhuje tak jinak nepředstavitelnou barvitost nahrávky.

Těžko hodnotit album rozdělené na jednotlivé skladby, protože jeho síla tkví v celkovém dojmu, jež ve vás dokáže zanechat. Možná i díky tomu je mi paradoxně nejdál šestá položka “Treehouse”, která oproti zbylým kusům sází na jednoduchou písničkovou strukturu a vůbec má poměrně blízko k Riverside, ale při pohledu z větší vzdálenosti mi na album nějak nesedí a přijde mi navíc. Každopádně je pro mne “Walking on a Flashlight Beam” důkazem, jak moc jsem byl se svými očekávání ohledně Lunatic Soul vedle, protože jejich čtvrtá řadovka je hodně silné album.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.