Pale from Sunlight - Love Was Never an Option

Pale from Sunlight – Love Was Never an Option

Pale from Sunlight - Love Was Never an Option
Země: USA
Žánr: depressive black metal
Datum vydání: 19.4.2015
Label: selfrelease

Hrací doba: 38:51

Odkazy:
facebook / bandcamp

K recenzi poskytl:
Against PR

Black metal je styl, který můžu vždy a všude a na všechny způsoby, depresivní odnož nevyjímaje. Nejsem však nekritickým příznivcem stylu a tak nějak pořád (doufám, že relativně střízlivě) vnímám, že ta mrška statistika funguje i tady, takže ta největší žánrová masa patří do okolí průměru a těch podprůměrných věcí je cca stejně jako těch nadprůměrných. Proč o tom mluvím, je asi nasnadě – připravuji si půdu pro prohlášení, že dnes recenzovaná deska „Love Was Never an Option“ do nadprůměrných hodnot zrovna nepatří…

Duo Pale from Sunlight pochází ze Spojených států amerických a jedná se o velice mladou formaci. Rokem vzniku je totiž ten loňský. Američané ovšem nijak nelení a ihned začali přidávat nové položky do své diskografie. Nejprve tak vzniklo pilotní eponymní minialbum z února, na nějž v dubnu navázal řadový debut „Love Was Never an Option“, o němž si nyní pohovoříme. Nicméně, za zmínku jistě stojí, že v listopadu Pale from Sunlight stihli vydat nový singl „Hopeless Lament“, který má navnadit na chystanou druhou desku „The Familiarity of Loss“, jež by se měla objevit co nevidět.

Když si ovšem člověk poslechne „Love Was Never an Option“, začne se vkrádat myšlenka, že by Pale from Sunlight prospělo trochu delší zrání ve zkušebně a delší pilování nápadů a vlastního zvuku, jelikož ona dlouhohrající debutovka je čistokrevný průměr, který nenabízí ani náznak něčeho, co by člověka mělo zaujmout. Ne snad, že by to Američané hráli vysloveně blbě, to zase ne, protože – a to se přece jenom musí nechat – v tom nějaká úroveň je a rozhodně to nepůsobí nějakým vysloveně neumětelským dojmem. Nicméně, o to menší je důvod se na to koukat smířlivou optikou, která je sice v případě debutujících kapel jakýmsi nepsaným pravidlem, ale mnohdy je spíše na škodu, neboť může vzbuzovat plané naděje i tam, kde to na místě není.

„Love Was Never an Option“ tedy nekrachuje v té jakési formální technické rovině. Album odsuzuje k zapomnění právě naprostá obyčejnost a průměrnost hudby Pale from Sunlight. Ačkoliv se Američané snaží vzbudit dojem nějaké zajímavé skupiny (alespoň tak mi to z jejich prezentace připadá), to hudební jádro je jednoduše naprosto tuctový depressive black metal. Nějaké kvalitní nápady – nula; působivá atmosféra a sugestivní vyznění – nula. Sorry, ale tak to prostě je­… „Love Was Never an Option“ není ničím jiným než zcela elementárním cvičením na téma dsbm.

Jestli tím pádem „Love Was Never an Option“ potažmo celí Pale from Sunlight stojí za pozornost, to je už myslím docela zřejmé, nicméně pro jistotu to řekněme explicitně – ne, nestojí. Je to taková tuctovka, že to ani debutovým statusem neomluvíte. A vzhledem k tomu, že nějaký solidnější potenciál ke zlepšení tam necítím a úplný idealista, abych pořád věřil, také nejsem, nechám si další počínání Pale from Sunlight s klidným srdcem ujít…


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.