Sangus - Saevitia

Sangus – Saevitia

Sangus - Saevitia
Země: USA
Žánr: black / thrash metal / crust
Datum vydání: 5.7.2014
Label: Eternal Death

Hodnocení: 4,5/10

Odkazy:
facebook / bandcamp

K recenzi poskytl:
Sangus

Patříte-li mezi naše pravidelné čtenáře a zodpovědně čtete všechny články, jméno Sangus by vám mohlo být povědomé. Dobře, tohle asi nebyl úplně nejlepší vtip, nicméně to, že už tu tahle kapela proběhla, pravda rozhodně je. Někdy na jaře se tu totiž objevily minirecenze na jejich první dva demosnímky “Vengeful Brutality” a “Rehearsal Demos MMXIII”. Aktuálně se tahle zámořská sebranka přihlásila s novým nosičem, který už tentokrát není veden jako demo, nýbrž jako EP a jehož název zní “Saevitia”. Během srpna se pak tahle placka objevila i na fyzickém nosiči v podobě rudého sedmipalce v limitaci 100 kusů.

Hudebně mezi “Saevitia” a předchozími demáči zas tak velký rozdíl není. Opětovně se jedná o neurvalý, crustem protáhnutý black metalový brajgl. Tentokrát je však na tom muzika zvukově o trochu lépe, takže ačkoliv hudebně je to pořád bordel, už je to čitelnější, dá se v tom orientovat a zdaleka se nejedná o neposlouchatelnou žumpu jako třeba v případě “Rehearsal Demos MMXIII”.

Největší posun, který Sangus na novince učinili, je zapracování většího počtu melodií… i když, třeba byly už na těch demech, akorát jsem je tam neslyšel přes ten zvukový humus. Úvodní titulní “Saevitia” se s ničím moc nesere a je to prostě agresivní vypalovačka hlava nehlava, ale v takové “Nati da Vulcani” nebo “Live to Kill” se už ty zmiňované melodie objeví. A jakmile začnou, hned se ta muzika lépe poslouchá a konečně se dá tvrdit, že fakt dává smysl a není to jen samoúčelná špína. Poslední song na EP, “Ossos: SSS”, se pak nese v noisovém duchu, ale myslím, že je asi docela jasné, že se jedná pouze o outro, nikoliv o nový směr nebo tak něco.

Tak či onak, žádný zázrak Sangus stále nehrají. Jestli prahnete po nějaké undergroundové špinavé agresi od neprovařeného jména, tak nakonec proč ne, poslouchat se “Saevitia” rozhodně dá. Pokud vás však black/crust vyloženě nerajcuje, byla by asi ztráta času si tohle pouštět.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.