Wormlust - The Feral Wisdom

Wormlust – The Feral Wisdom

Wormlust - The Feral Wisdom
Země: Island
Žánr: avantgarde black metal
Datum vydání: 6.6.2013
Label: Demonhood Productions

Hodnocení: 9,5/10

Odkazy:
facebook / bandcamp

V letošním roce se objevilo naprosté minimum desek, o nichž bych mohl tvrdit, že mě totálně smetly, nicméně “The Feral Wisdom” je bezesporu jednou z nich, ba co víc, dovolil bych si dokonce tvrdit i to, že se v mých očích aktuálně jedná asi o nejžhavějšího kandidáta na titul nejlepšího alba celého roku. Vezměme to ale od začátku…

Wormlust je jednočlenný projekt z Islandu, pohybující se v mezích avantgardního black metalu, což už samo o sobě může někomu znít zajímavě, někomu třeba ne, ale samotná hudba nakonec zajímavá je – za to vám ručím. Netvrdím, že se vám to nutně musí líbit, ale už jen ze samotné obálky je myslím jasně zřejmé, že zde nepůjde o úplně běžnou záležitost. A ve skutečnosti? Inu, ta muzika je naprosto stejně zmagořená jako onen přebal, pod nímž se ukrývá. Nemám sebemenší ponětí, o čem jsou texty, jelikož jsou samozřejmě kompletně v islandštině, ale samotná hudba je vážně neuvěřitelný trip.

Sice to má “jen” nějakých 38 minut, ale každá minuta z těch 38 je neskutečně intenzivní, ať už H.V. Lyngdal ničí posluchače chaotickou avantgardou s nesmírně hypnotickou atmosférou, od níž se prostě nedá odtrhnout, nebo v některých pasážích zvolní až na hranici plíživého ambientu. Ve všech případech zní hudba Wormlust neskutečně působivě. A je úplně jedno, že se to dá jen stěží pochopit i po velkém množství poslechů, protože se tam toho děje strašně moc a i při plném soustředění je problém z té obrovské změti zvuků, které se vzájemně proplétají jako LSD hadi, něco vytáhnout, přesto to dokáže působit hlubokou uhrančivou atmosférou. Zároveň si ta deska od posluchače žádá opravdu hodně, ale třeba já osobně si toho naopak strašně cením, když je ta hudba tak náročná, protože v podobných případech jako “The Feral Wisdom” platí, že víc tomu člověk obětuje, tím víc a víc je to působivější a intenzivnější.

Naprosto fenomenální věc…


5 komentářů u „Wormlust – The Feral Wisdom“

  1. Ono je to zatím k dispozici jen digitálně (třeba na Bandcampu Wormlust volně k poslechu), to fyzický vydání se furt posouvalo. Aktuálně by to mělo už definitivně vyjít, vinyl už je prý dokonce ve výrobě. LP bude k dispozici v srpnu (černá verze – 200 ks, splatter verze – 50 ks) a digipack CD (300 ks) v září. Já už mám splatter LP předobjednaný 8-)

  2. Jinak kdybys to chtěl teda koupit, vychází to u norských Demonhood Prod. (vydali třeba i CD našich Cult of Fire) a jak už jsem nepřímo řek, vinyl se dá už předobjednat (obě verze by měly bejt ještě k dispozici), CD se zatím předobjednat nedá, ale zanedlouho se tam myslím objeví taky…

  3. Jo já vědel že to vychází u Demonhood už v lednu kdy jsem tu nahrávku slyšel na Bandcampu :-) …a počkám si na tu digi CD verzi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.