wumpscut - Madman Szpital

:wumpscut: – Madman Szpital

:wumpscut: - Madman Szpital
Země: Německo
Žánr: industrial / EBM
Datum vydání: 29.3.2013
Label: Beton Kopf Media

Hodnocení: 7/10

Odkazy:
web / facebook

Německý elektronický projekt :wumpscut: jsem v NCSN zmiňoval už v jednom z loňských dílů s albem “Women and Satan First” a už tehdy mě muzika Rudolfa Ratzingera dost zaujala, takže jsem neváhal ani s poslechem novinky “Madman Szpital”, s níž zmiňovaný DJ opět nepřetrhl šňůru trvající již od roku 1999 – co rok, to jedna nová deska plná původní muziky…

Když do toho připočítáme ještě tuny neřadovek, je to kombinace vskutku vražedná, takže se jistě nabízí otázka, jestli ta muzika za něco stojí. Osobně jsem kromě zmiňovaného “Women and Satan First” nic dalšího z tvorby :wumpscut: doposud neslyšel, tudíž to nedokážu úplně objektivně rozsoudit, nicméně čistě na ploše těchto dvou konkrétních alb je novinka o chlup méně dobrá, ale i “Madman Szpital” nabízí materiál přinejmenším zajímavý. Opět se jedná o elektroniku, která sice není nijak zvlášť agresivní, ale zase oplývá poměrně zvláštní náladou, která se mi dost líbí.

Deska se rozjíždí opravdu výborně a prvních několik songů se povedlo. Hned úvodní “Der liebe Gott sieht alles” zaujme především refrénem, v němž se s postupem času přidává víc a víc smyček, díky čemuž v průběhu skladby pěkně nabývá na síle. “Tod essen Leben auf” zase nabízí povedené synťáky, plíživá titulka “Madman Szpital” je jednoznačně nejvíc hororovým kusem alba, v porovnání s nímž pak následující “The Duke of Death” působí o něco přímočařeji, než ve skutečnosti je, ale pořád dobré. Nicméně zde deska trochu upadá a střed je mírně slabší – ne špatný, ale ani ne až tak dobrý. Reputaci ovšem více než dostatečně zachraňují dvě závěrečné skladby, s nimiž přichází vrchol “Madman Szpital”“Du Neger” a zejména “Vegan Witch” s opravdu silnou atmosférou jsou totiž vážně perfektní kusy, které mi dojem z nahrávky značně vylepšily.

Jako celek se mi ovšem “Madman Szpital” přijde přinejmenším zajímavé. Elektronickou scénu stále nemám natolik prozkoumanou, abych mohl posoudit, jestli a nakolik se :wumpscut: opravdu odlišuje, ale čistě bez kontextu – líbí.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.