Katarze

Katarze: videoklip

Česká skupina Katarze se po pětileté pauze vrací v nové sestavě. Čerstvé video „Runy zmaru“ sledujte v přiloženém přehrávači.


40 komentářů u „Katarze: videoklip“

  1. Bych byla s kritikou trochu konkrétnější na pochválila aspoň ten les, snahu o atmosféru a chadnou kameru.

   Neduhy: Zdá se mi, že vlastně neví, co vůbec natáčet. Jakési pseudodobové kostýmy jsou halabala naházeny na moderní ohoz. Je tam strašná snaha ukázat ksichty všech z kapely a asi i kámošů (tradiční to věc), aby je poznala maminka i strejda Franta, stejně jako z toho trčí snaha ukázat všechny předměty, které asi pracně vyrobily děti na ze ZUŠky. Pak hromada záběrů, které asi viděli jinde a přišly jim efektní, nebo chudák kameraman prostě už nevěděl, čím to udělat aspoň trochu lepší.
   Nespatřuji v tom žádný řád ani kompozici, celé to je podobné, jako kdybych si půjčila dobrou kytaru, nechala si nasvítit a nazvučit sál a myslela si, že udělám koncert.
   …prostě klasický klip :/

    1. Na kritiku hudby je tu velké moře povolanějších, tak mi přišlo zbytečné hodnotit ještě tu.
     Podobné videoklipy mě vytáčí dlouhodobě. Chápu, že to není nic levnýho, a kapela, pokud nevydělává, jako že třeba tahle asi těžko, to musí cvakat ze svýho, ale tím spíš, když už teda myslím, že je potřeba mít k něčemu videoklip, si zaplatím/seženu někoho schopnýho, kdo vymyslí něco nedebilního a proveditelnýho s rozpočtem, co kapela utáhne.

 1. No tak jako taky bych se dnes po ránu raději podíval na přehlídku klipů se soutěží o nejlepší účinkující blackmetalistku s nejpěknějšíma (vyvalenýma) kozama. Ale kolik takového materiálu v éteru je, přiznejme si.

 2. Klip jak reboot “Ve stínu starých dubů”, skladatelství na levelu mateřská školka :) Comeback jak má být :D

 3. S natáčením klipu mám jen jednu zkušenost, ale možná to je víc než má leckdo z vás. Já můžu říct, že někoho, kdo to relativně dobře natočí a sestříhá, protože má kameru a program, nebo vám půjčí nějaký kostým atd. ještě seženete, ale prostě se nikdo nenamáhá sehnat si i nějakého režiséra nebo člověka s vizi.
  To, jak ten klip má vypadat, vymyslí maník z kapely, co s tím má prd zkušenosti (a často nemá ani vkus a vymyslí to přeplácaný jak prase, protože chce do těch tří minut narvat děj na dvě hodiny nebo jinej nesmysl) a pak tu všechny klipy vypadají jak z nosu, nebo záznam z koncertu v garáži.

 4. uctívání polínek je celkem inovace, to jsem ještě neviděl. Ale slow motion, to je snad už povinnost pro natáčení videoklipů (a zároveň neskutečnej mor).

  1. Chtělo by to inovativně natáčet ty polínka z dronu…. Ale na to zase je potřeba mít papíry od ÚCL. Nejlepší je namalovat znikopis (zezadu na sklo pozn.), jako měl třeba Tiamat v “Gaia” a dobrý.

 5. Třeba je to metafora naznačující to, co je docela názorně i slyšet, totiž že Katarze jsou skladatelsky totální dřeva :))

 6. Tak nevím, ale fakt může být rozdíl ve vnímání toho, co je zlý, studený, tajemný tak velikej ?Koukám, že nejen mě tenhle spolek připadá jak banda totálních vidlí, co chtějí tvořit hudbu a klipy oplývající černými atributy- pro oči těch pár lidí, co se tu pravidelněji vyjadřují to vypadá jak maňáskový divadlo skupinky mamlasů, co by nepostrašila ani mentálně zaostalou Peterkovic holku, co se pořád dloube v nose a to je jí 25. Opravdu si připadají tajemní etc. ? Hudbu jsem si nepustil, jen klip, smát se tolika věcem najednou se mi nechtělo.

 7. Milan: Ty rozdíly ve vnímání asi až tak strašný nebudou, jak si možná myslíš. Kdyby měli zkušenosti, schopnosti a prostředky, jak uskutečnit svou představu o tom, co je studené a tajemné, tak to takhle určitě nevypadá.:D
  Tohle jsou výsledky kompromisů, plynoucí z nedostatku již zmíněného.

  1. To si nemyslím. Já osobně bych si spíš vsadil na to, že kapely typu Katarze prostě a jednoduše nemají soudnost. Kdyby ji totiž měly, tak by jim došlo, že by bylo mnohem důstojnější podobný atentáty na dobrej vkus netočit.

   1. Částečně i to, jenže dopředu si to nejspíš představovali trochu jinak. Časem slevovavali a pak už to tak nechali, protože do toho vrazili prachy a čas, a úroveň je tu tak mrzká, že si řekli, že to není žádná hrůza, což je žel pravda, když to srovnáš s ostatními u nás. Na důstojnost si tu navíc řada lidí nehraje, občas mám pocit, že někteří ani neví, že něco takového existuje, i já byla mnohokrát nucena se takových ideálů vzdát jedinci, co je moc nevnímají, a nemyslím jen ohledně maestra.:D

   2. Soudnost jim schází na 100% no ale když se mrknu na lidi co tvoří celou tuhle metalovou komunitu tak vím proč to tak je.Je super že se tady pár jedinců pasuje do role borců a borek co jsou nad věcí a věří si že mají soudnost.Myslí si to ale o vás i to stádo kolem??

    1. Co se týče mě, tak o vlastní soudnosti pochybuju často, ale vždycky si říkám, že na mé soudnosti a názoru stejně nesejde, i kdybych ji náhodou měla. Co si myslí ostatní, mě trápí jen když nemám mánii. A vlastně jsem za ten povznášejí pocit ráda, páč jinak bych asi musela furt brečet. Radši se nebudu ptát, jak za soudného máš ty sám sebe a nakolik tě trápí, co si myslí druzí… Tedy vlastně asi stádo.

     1. Myslím že to se mnou v tomhle ohledu bude stát taky pěkně za hovno?Ale utěšuju se myšlenkou že to takhle nějak má asi každý??

 8. Ježišmarjá…! Milane, i tys napsal inteligentní slova ? Když si tak rochníte v korýtku s Runami zmaru, zřejmě toužíte po katarzi, vidláci!!!

  1. Pokud k poznání toho, že klip je směšná kravina, člověk potřebuje bejt režisér, pak analogicky předpokládám, že Vy jste koprolog, když tak briskně rozeznáte ona mletá hovna :)))

  2. Dík, kdybys tu k tomu nepřispěl svym kusem hovna, tak bych tenhle skvost jaktěživ neobjevil a nemoh by mi zpříjemnit dnešní odpoledne kvalitním záchvatem smíchu :)

   1. Ano, všimla jsem si. Jen tak dal. Aspoň to někdo videl/vidí, díky zřejmě negativním komentům a kritice to zvedlo sledovanost lidé to sdílejí dál :D, ;) ;P Bo každý chce vidét běhající máničky v lese s polenem :D. Polénko s vytesanou runou plánujeme na koncertech házet do davu místo prasečí hlavy, doporučuji přední místa :)))), samozrejmě až vyprodáme O2 arénu (vtip):))). Tak hezký den lidé černého kovu.

    1. Jestli otevřeně jdete po cringe-clicks, tak si asi můžete příště dělat blackmetal na tiktoku, dá to míň práce.

     1. tak tu asi nebyl pochopen muj koment. To je jedno :D

    2. Když jakákoliv kapela reaguje na negativní kritiku stylem „negativní reklama je taky reklama“, tak je to absolutní zoufalost.

     1. Máte pravdu. Akorat jste nepochopil, že si z toho dělám prdel. No nic. Tu jste moc vážní.

     2. Rozumím, špatně jsem to pochopil. Aspoň už vím, že mám odteď Katarzi skutečně brát jako sranda kapelu (ne snad, že bych ji doteď bral jinak).

 9. “…díky zřejmě negativním komentům a kritice to zvedlo sledovanost lidé to sdílejí dál :D, ;) ;P” pokud tohle nemám vykládat jako “i negativní reklama taky reklama”, pak jak teda? :)) Jako ironii se sdělením “lidi nás sdílej a stoupá sledovanost nezávisle na vás = jsme ve skutečnosti dobrý, jen vy to nechápete” ? To je pak ale ještě větší lol :D

  A zmínka o O2 aréně má bejt snad klasické – “nehrajem na velkejch pódiích, a tak na nás nemějte žádný nároky” ??

  Pardon, nějak se v tom čtvrtníčkovství ztrácim a budu rád poučen :)))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.