Haco poster 2016

Haco a Gurun Gurun v Praze

HACO, GURUN GURUN, DJ Kredenc
29. září 2016m 19:30
Punctum (Krásova 803/27, Praha 3):
https://www.facebook.com/punctumkrasovka

V žižkovském klubu Punctum budete mít zanedlouho příležitost vidět a slyšet Haco, zpěvačku, skladatelku, multiinstrumentalistku a zvukovou designérku z japonského Kóbe. V Praze zahraje vůbec poprvé, společně s mimozemšťany a neúnavnými propagátory japonské alternativní hudby Gurun Gurun.

Pokud o Haco slyšíte poprvé, je to určitě škoda: zakládající členka kapel After Dinner a Hoahio je ve světě poměrně známá. Od roku 1995 vydává sólová alba a postupně dospěla k unikátnímu zvuku, ve kterém volně improvizuje a kombinuje postupy elektroakustické hudby, post-punku, avantgardy, ambientu, ale i popu. Vydává na respektovaných labelech (Recommended Records, Tzadik, Improvised Music from Japan), spolupracuje s mnoha pozoruhodnými jmény (Fred Frith, Acid Mothers Temple, David Toop, Zeena Parkins, Otomo Yoshihide, Ikue Mori nebo Sachiko M), věnuje se zvukovým instalacím, přednáškám, workshopům – prostě Haco toho stíhá poměrně hodně.

Haco

Do Prahy přiveze své aktuální album Secret Garden, které vyšlo na japonském labelu Nuovo Immigranto. Najdete na něm osobité, vyzrálé, především ale velmi příjemné a zábavné písně. Haco by si totiž rozhodně neměli nechat ujít příznivci Laurie Anderson, Davida Sylviana, Björk nebo třeba Kate Bush. Kromě Prahy navštíví Haco v našem okolí ještě Brno, Pardubice a Bratislavu.

A je tu i další důvod k návštěvě: společně s Haco (tedy nejen jako support, ale společný set) zahrají i Gurun Gurun, které doufám už nemusíme představovat: mají za sebou úspěšné a dnes už de facto legendární japonské turné, ještě je stále k dostání vinylová verze jejich alba Kon B, které vyšlo na Silver Rocket, jejich hudba (je tohle to správné slovo?) stále klepe na brány jiného světa.

Haco: https://www.youtube.com/watch?v=LAMj7M1zcZM
Gurun Gurun: https://www.youtube.com/watch?v=jC6NP9sF0O8
www.silver-rocket.org

Turné Haco 2016: https://www.facebook.com/events/276101416093637/

28/9 PRAHA / Fórum pro architekturu a média, Brno
Audiovize 2016
w/ Tarnovski remixuje Lišku
www.facebook.com/prahavbrne

29/9 Punctum, Praha
w/ Gurun Gurun, DJ Kredenc
www.facebook.com/punctumkrasovka

30/9 Divadlo 29, Pardubice
w/ Gurun Gurun
www.facebook.com/divadlo29

1/10 A4, Bratislava
w/ Tarnovski
www.facebook.com/A4.priestor.sucasnej.kultury

[tisková zpráva]


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.