Lamb of God - Wrath

Redakční eintopf #3.4 – speciál 2009 (Seda)

Seda

Seda:

Top5 2009:
1. Lamb of God – Wrath
2. Winds of Plague – The Great Stone War
3. Behemoth – Evangelion
4. Converge – Axe to Fall
5. Enter Shikari – Common Dreads

CZ/SVK deska roku:
Avenger – Feast of Anger, Joy of Despair

Koncert roku:
Disturbed: Praha – Roxy, 23.6.2009

Zklamání roku:
Marilyn Manson – The High End of Low

Top5 2009:

1. Lamb of God – Wrath
Tady nebylo co řešit. Od mé recenze na toto album jsem o “Wrath” stále přemýšlel jako o desce číslo jedna pro tento rok. Lamb of God se předvedli ve výborném světle a neustále se zlepšují. K “Wrath” jsem se neustále po celý rok vracel a slyšel ho opravdu hodněkrát. Zatím nejlepší výtvor skupiny. Odrazilo se to také na hodnocení (9/10).

2. Winds of Plague – The Great Stone War
Jsem veliký fanoušek melodického death metalu a deathcoru. Tyhle borci do tohoto stylu zamixovali ještě porci symfoniky. Celkově to vytváří výborný poslech. Moc jsem o této kapele nevěděl, pak si ale sehnal toto album na hodnocení recenze a už to jelo – sehnal jsem si i minulý výtvor a stal jsem se závislým. Výborná nálož pravé muziky.

3. Behemoth – Evangelion
Tady jsem se rozhodoval právě mezi Winds of Plague a Behemoth. Nakonec na tom hůře skončili Behemoth. Album je vynikající, neznám snad jediné album, kde by Behemoth neoslnili. Kvalitu tohoto alba potvrdilo jejich vystoupení v pražském Abatonu. Atmosféra nových songů je naživo naprosto unikátní!

4. Converge – Axe to Fall
Pro mě největší překvapení. Od této kapely jsem slyšel jednu placku “You Fail Me”, která byla slušné. Nečekal jsem, že se na “Axe to Fall” kapela o tolik zlepší. První čtyři songy jsou geniální, ke konci to sice trochu skřípe, přesto mě stále baví.

5. Enter Shikari – Common Dreads
Enter Shikari je velice zajímavá kapela. Hraje převážně modernější metal doplněný o zvuky trance hudby. Tato fošna má v sobě skvělou vlastnost – neustále měnící se tempo a rytmus. Chvíli vám hraje něco měkčího a během chvilky se mění zvuk kytary, zrychlí se bicí a zpěvák vytasí své temnější já se screamem. Letos jsem je už viděl s The Prodigy a příští rok hned v lednu si je nenechám ujít v Lucerna music baru.

Avenger - Feast of Anger, Joy of Despair

CZ/SVK deska roku:

Avenger – Feast of Anger, Joy of Despair
Českých desek pro letošní rok jsem slyšel málo, snad jen Cocotte Minute a jejich “Sado Disco”. Pak jsem si ale vzpomněl na Avenger a hned si album musel poslechnout. Tihle kluci me přesvědčili o tom, že v Česku stále vzniká kvalitní tvrdá hudba. Snad jen škoda, že nejsou více na očích širšímu počtu diváků.

Koncert roku:

Disturbed: Praha – Roxy, 23.6.2009
Disturbed
mám opravdu rád a stále si je rád poslechnu. Jejich koncert byl pro mě povinností. Lístek byl sice o něco dražší (zhruba 600 korun), zážitek za to ale stál. Snad až na to odporné vedro to nemělo chybu.

Zklamání roku:

Marilyn Manson – The High End of Low
Tady nebylo co řešit. O průseru roku jsem měl jasno hned. Manson snad začal brát moc drog, až mu to vymylo mozek. Doufám, že mu za toto album doma pořádně napráskali, ať zase začne hrát muziku. Tuhle špatnou hudbu navíc podrthl vystoupením v Brně. Co to s tebou je, Marilyne?


1 komentář u „Redakční eintopf #3.4 – speciál 2009 (Seda)“

  1. Sado Disco-nevim nevim, ale v českých poměrech, leč kvalitních, je to asi oprávněně český top ;) Možná se mi až na Sorry a Nenávist (To je pořád jedna čtvrtina alba, co se mi líbí, + Ostrov, ten taky ujde) Sado nelíbí jen proto, že není už tak moc Cocottský…
    A Manson mě sklamal naprosto brutálně a co bylo ještě horší, tak jeho “hvězdný” výstup v Brně. V dobách, kdy psal Dlouhou trnitou cestu z pekla, ještě aspoň nebyl tak nafrněný…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.