Mustasch - Thank You for the Demon

Mustasch – Thank You for the Demon

Mustasch - Thank You for the Demon
Země: Švédsko
Žánr: stoner metal
Datum vydání: 15.1.2014
Label: Bengans Vinylklubb

Hodnocení: 7/10

Odkazy:
web / facebook

Švédští Mustasch, kteří prezentují severský heavy metal v řádně špinavém provedení stojícím na stoner metalových riffech, nezahálí a přináší své sedmé studiové album “Thank You for the Demon”, jež vychází v klasickém dvouletém odsupu od posledního “Sounds Like Hell, Looks Like Heaven”, které mi přišlo oproti předchozím trošku slabší a nebavilo mě poslouchat už pošesté totéž album, jen s tím rozdílem, že skladby se jmenují jinak.

Bylo by bláhové čekat, že “Thank You for the Demon” bude svým způsobem novátorské, ale oproti minulejšku jde přeci jen o krok správným směrem. Hudební náplň je sice úplně stejná, ale tam, kde se posledně skákalo od lepších skladeb k těm vyloženě vatovitým, je aktuální devítka kousků vyrovnaná a hledat totální výplň, která na zbytek nestačí, snad ani nejde. Od úvodní hitovky “Feared and Hated”, přes gradující semi-baladu “All My Life” s vkusnými aranžemi na pozadí, až po “I Hate to Dance”, která jede na přímočarém pochodovém rytmu, jenž ve spojení s chytlavým refrénem vážně nutí tančit, představuje novinka našlapané album, na němž se všechny předpoklady sešly v takové konstelaci, že bych se nebál mluvit o něm jako o nejsilnějším zářezu od dob “Latest Version of the Truth” z roku 2007. Mým osobním vrcholem se nakonec stala píseň nejpřekvapivější, a sice “The Mauler”, která zní ve všech ohledech jako staří Black Sabbath, jen zde nezpívá Ozzy Osbourne, ale zatěžkaným kytarovým riffem a pomalou náladu dává na staříky vzpomenout. Potěší orientální klávesy v pozadí, jež hypnotickou atmosféru stahují do vod dosud neprobádaných. Zpěvák Ralf má podmanivý vokál a právě v takových skladbách vynikne v plné kráse, takže palec nahoru.

Myslím, že vše podstatné už bylo řečeno. Přestože jsem od “Thank You for the Demon” nečekal po minulé slabotě žádné zázraky, tak jsem byl nakonec celkem příjemně překvapný z toho, jak vyrovnané album letos Mustasch vypustili. Tenhle špinavý heavy metal má prostě koule, tak by byla škoda jej přehlížet.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.