Ordog - Trail for the Broken

Ordog – Trail for the Broken

Ordog - Trail for the Broken
Země: Finsko
Žánr: doom / death metal
Datum vydání: 21.3.2014
Label: Violent Journey Records

Odkazy:
web / facebook / twitter

Finská pětice Ordog patří do té ohromně početné sorty kapel, jež už to nějaký pátek táhnou, mají za sebou relativně dost zkušeností i alb a jistě mají i jistou fanouškovskou základnu, ale z obecného hlediska se pořád jedná o docela malou záležitost, které se už asi jen těžko dostane nějaké většího ohlasu a věhlasu, než je její současný standard. Konkrétně Ordog hrají od roku 2005 a s aktuální novinkou “Trail for the Broken” si na svou dlouhohrající pažbu připsali čtvrtý zářez.

Já osobně jsem na Ordog narazil s předcházejícím počinem “Remorse” z roku 2011… byla to taková ta nahrávka, již si bez problémů poslechnete, vcelku se vám i líbí, ale za nějaký čas už si nevzpomenete na nic jiného, než že jste to kdysi slyšeli a že to bylo v pohodě. Mám takové tušení, že přesně takhle nakonec dopadne i “Trail for the Broken”… ve své podstatě je to fakt pohodová deska a poslouchá se úplně bez problému, pár otočení jsem jí věnoval a nemůžu tvrdit, že bych to považoval za ztracený čas, naopak se mi to i relativně líbilo. Ve výsledku v tom však není taková síla, abych měl potřebu se k počinu někdy v budoucnu vracet. Spíše po dopsání tenhle minirecenze album nadobro založím a za nějaké tři roky tu zase napíšu, že si z něj nepamatuju v podstatě nic kromě toho, že bylo v pohodě.

Nechci ovšem vzbudit dojem, že by “Trail for the Broken” bylo nějakou tuctovkou, jíž byste se měli vyhnout obloukem. Na desce je totiž jasně slyšet, že ji nahrála zkušená kapela, která má ten melodičtější doom metal okořeněný klávesami v krvi, a i když třeba nenabízí nic nového a pouze se pohybuje v dávno nastolených žánrových standardech, pořád se jedná o dost příjemnou muziku. Tím pádem není důvod to fanouškům doomu nedoporučit… asi si z toho na zadní kapsy kalhot nesednete, ale těch pár poslechů, než se nahrávka oposlouchá (což netrvá moc dlouho), s tím strávit jde a není to zlé.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.