Blut aus Nord - Hallucinogen

Blut aus Nord: nová skladba

Nové album Blut aus Nord pojmenované „Hallucinogen“ vyjde za necelý měsíc a na webu Louder Sound byla zveřejněna jeho úvodní skladba „Nomos Nebuleam“. Poslouchat můžete zde.

Blut aus Nord - Hallucinogen


28 komentářů u „Blut aus Nord: nová skladba“

  1. Těžko soudit předem, ale za mně teda zatím dost dobrý. Co slyším a připadá mi báječné, je právě ta ” obyčejnost ” , ona i nezemská entita ráda občas sedne po práci do křesla, natáhne nohy a vodfoukne po celodenním nezemským entitění. Těch pokroucených výjimečností bylo za poslední leta kopa- právě ty začínaly být obyčejné ! – a připadalo mi to jak kosmírný Ácé blesk Décé, furt dokola a už i poměrně fnatický fanouš BAN se začínal krapet nudit. Tady cítím nový, svěží vítr :)

   1. Za mě je to teda rozhodně lepší než Yeruselem. První poslech jsem si náležitě vychutnal, se sluchátkama v posteli, kdy jsem během alba průběžně usínal a probouzel se, takže jsem čítelně vnímal vždy jen určitou část a pak zase upadl do polospánku, takže taková poloéterická zkušenost vlastně. Vlastně si neumím představit lepší první poslech :D
    Jinak na soudy je u mě ještě brzy, je potřeba tomu dát trochu času. Ale nemůžu říct, že by se mi to nelíbilo.

    1. Zasněnost je rozhodně prima termín ! Mám za sebou dva poslechy a jsem velice potěšen. S YERÛŠELEM to nejde srovnávat, úplně jiný nálady a záměr. Mrzí mně teda, že jsem neodhadnul, jak to dopadne, moje očekávání bylo, že bude trip do sedmdesátých let, ale co už, jsem člověk, ne Sybila. A jak tady různý podezřelý existence :) mrmlají, že je to krotký, hodný etc… houbeles. Je to víc klasicky metalový, no a to je špatně ? Není, ty psycha a pokroucení prostě nejdou dělat furt.

  2. Cosmosophy/Desanctification + Saenko. Nic víc prozatím, žáden pořádný progres. Ale počkám si samozřejmě na celou desku.

   1. 1) Co je prosím Saenko, Deus Salutis Meæ ? 2) co jsi čekal, urban hip hop smaženej na sádle z čerta třetí kategorie ? Asi ani BAN neumí vystoupit z krabičky s nadpisem ” metla ” .

    1. Saenko jako ten z Ukrajiny, z Drudkh, Windswept a dalších. Nomos Nebuleam mi připomíná jeho “pěknější” projekty.

     Těšil jsem se na překvapení a pořádnou změnu, o které se tak mluvilo. Furt se zdůrazňují samé tripy a halucinogeny a taky nic. Ale je to samozřejmě jen jeden song a navíc úvodní.

   2. Saenko kde přesně? Popravdě mě začíná unavovat, jak kterýkoli atmosféričtější BM lidi připodobňují k Drudkh. Je to blbost.

     1. Už jsi to dnes někde vyposlechnul nebo jde o ironii na hejnovraní filipiku ?

     2. Ne, prostě ne. V tom případě můžeme k Drudkh přírovnávat každý druhý atmosférický BM, který je navíc melancholický.

      Melodický BAN jo. Víc přímočarý a létající někde v prostoru. Čisté vokály jak vystřižené z post-punkových Lowlife, jen zahalené víc do mlhy.

      btw ahoj Milane, my se známe?

     3. Vyposlechnul celé, včera nám to do redakce dorazilo.

      Já už mám za sebou taky první poslech a moc mě to nezaujalo. Je to zbytečně hodný, vůbec to není “trippy” nebo tak něco a ještě se to utápí v docela sterilním zvuku, čehož jsem se teda bál už s první ukázkou.

      Uvidím, co s tím udělají další poslechy, ale první dojmy nic moc. Zatím mě na tom nejvíc baví vizuální stránka. Obal i “fotka” kapely jsou parádní.

   1. “nebo jde o ironii na hejnovraní filipiku?”
    Protože jsi mě takto odhalil.

    Jinak jen pro informaci, už leaklo celé album.

    1. Bez urážky, ale to opravdu není tak složitej jazykolam, dyk to samo leze do kušny :) Navíc mám ten dojem, že dříve jsi to tady měl i se samohláskama, ne ?

 1. nuda bol hallucinogen, toto znie o trošku lepšie, ale nic svetoborne ako to Vindsval ospevoval. MoRT uz nic neprekona

 2. Mě se to líbí, ale přiznávám, že jsem trošku přeblutausnordovanej, za poslední leta toho od nich vylezlo víc než dost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.