Circle of Rage - Rage in D-Minor

Circle of Rage – Rage in D-Minor

Circle of Rage - Rage in D-Minor
Země: Velká Británie
Žánr: post-hardcore / punk
Datum vydání: 22.6.2013
Label: Copro Records

Hodnocení: 7/10

Odkazy:
web / facebook / twitter / bandcamp

K recenzi poskytl:
Skratch the Surface

Britská neurvalá pětice Circle of Rage na své albové prvotině “Rage in D-Minor” přináší poutavou míchanici chaotického hardcoru v modernějším ražení, punkové přímočarosti a to vše je zásobováno pořádnou dávkou melodií. A věřte, že to nezní vůbec zle, protože tam, kde Circle of Rage ztrácejí na originalitě, tam to dohánějí zábavností svých písní.

Circle of Rage jsou si určitě vědomi, že tahle hudba není vyloženými hody pro milovníky progresivního přístupu ke kompozicím, takže se ani nesnaží dělat z toho svého energického HC / punku něco víc, než ve své podstatě je. Skladby jsou relativně přímočaré, hrací doba většiny z nich se pohybuje mezi jednou až dvěma minutami, takže na žádné experimenty a prací s gradováním kompozic není čas. S úderem prvního tónu “Unnatural Selection” přichází neurvalá kytarová bruska, která se díky místy chaotickým kytarovým riffům dotkne Converge nebo The Dillinger Escape Plan, ovšem k těm prvním tomu schází ta neutuchající brutalita a k těm druhým zase matematické pojetí. Circle of Rage se místo toho nebojí sáhnout po melodiích, ačkoli na vyloženě líbivé hody si nechte zajít chuť, protože agrese je pořád tím hlavním, co od “Rage in D-Minor” čekat. Stačí si poslechnout asi nejpřístupnější věc na “Rage in D-Minor”, “Food for Thought”.

Zpěvák Tommo se vůbec nepouští do vzletných vokálních poloh, a to ani v refrénech. Občas je sice díky mluvenému zpěvu o něco pozitivnější, ale jsou to jen záblesky, které jsou velmi rychle rozmetány přívalem řevu a kytarových šíleností. Při pohledu na tracklist by bylo logické očekávat, že položky jako “OYFE”, “Freedom Credits” a “Cui Bono” jsou krátké šlupky bez chvilky zamyšlení, ale paradoxně jsou to všechno pomalejší a ne tak přímočaré písně. Spíš mi přijdou jako taková intra, která nepřímo uvozují věcí následující. Jen škoda závěrečné “A Sheep in Wolf’s Clothing”, která je zbytečně roztahaná a zkrácení na polovinu by jí jen prospělo. Ale to je jen jedna piha na kráse. Celkově vzato Circle of Rage“Rage in D-Minor” uspokojili.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.