Tiskové zprávy

 • První album SIX DEGREES OF SEPARATION z roku 2002 vyjde pod Pařátem na vinylu

  18.1.2017

  TZ

  Těžko zařaditelní, originální, nezaměnitelní… Co by některé kapely za podobná slova daly. Jenže ona pasují jen na někoho, u nás mezi jedny z mála zcela jistě patří SIX DEGREES OF SEPARATION (SDOS). Ti vznikli na sklonku roku 1996. Doommetalové začátky postupem času vystřídala agresivní muzika čerpající z řady metalových subžánrů. První CD „Moon 2002: Nocturnal Breed“ kapele vyšlo symbolicky v den letního slunovratu 21.6. 2002 a vyjma deseti nových songů obsahovalo i tři návraty do minulosti. Zajímavou skutečností je, že skladby nedělí žádné mezery, bez přerušení na sebe navazují, přesto se přechod podařil uskutečnit bez šokového efektu. O obal se, stejně jako u dema „When Autumn Comes“, postaral Václav Dr. X Sklenička. Jeho ztvárnění nočního plemene (průvodcem předchozím demosnímkem byl podzim, tentokrát se jím stala noc, všechny skladby se kolem noci točí a tvoří koncept) na titulní straně k hudebnímu obsahu pěkně sedlo, stejně jako obrázky uvnitř bookletu.

  A jak bude vypadat vinylová verze, která vyjde plus/minus po 15 letech od vydání CD? Na konci ledna ji zadáváme do výroby, takže na finální výsledek si ještě cirka 5 měsíců počkáte a během té doby vás ještě stihneme seznámit se vším podstatným, co bude vinyl s prvním albem SDOS obsahovat a co dalšího se kolem této reedice bude dít.

  [tisková zpráva]

  Six Degrees of Separation - Moon 2002: Nocturnal Breed


 • B/B/S/ a Ondrej Zajac v sobotu v Praze

  16.1.2017

  TZ

  První letošní večer A2+ proběhne ve spolupráci promotérských kolektivů Letmo Productions a ][, blogu Cáry mlhy, webzinu Marast Music a kulturního čtrnáctideníku A2. Vystoupí na něm kanadsko-italsko-norské improvizační trio B/B/S/ (Aidan Baker, Andrea Belfi, Erik Skodvin) a kytarista a tvůrce filmové hudby Ondrej Zajac.

  Jen nemnoho kolaboračních projektů dokáže dovést hudební komunikaci na úroveň, v níž začne z jednotlivých výrazů vznikat nový svébytný celek. V případě Aidana Bakera, Andrey Belfiho a Erika Skodvina se však toto porozumění zdá být zcela přirozené a samozřejmé. Už na svém debutovém albu se prezentovali dotaženou vizí, jejíž kvality následně potvrdil skvělý pražský koncert, a další nahrávky včetně aktuální desky Palace její potenciál dále rozvíjejí.

  Je přitom menší zázrak, že si tvůrci na tento projekt vůbec jsou schopni najít čas. Belfi vedle své sólové produkce působí v moondogovském triu Hobocombo, případně hraje s osobnostmi, jako jsou Nils Frahm, Carla Bozulich či Matana Roberts. Skodvin vede label Miasmah, kde B/B/S/ vydávají, a kromě toho tvoří pod vlastním jménem, jako Svarte Greiner a v duu Deaf Center. Aidan Baker je aktivní jako sólový hudebník, ale stále vystupuje i se skupinou Nadja či nověji s Caudal.

  B/B/S/

  Základní rozvržení v B/B/S/ je jasné: ambientní plochy vycházejí od Bakera, experimentální ruchy ze Skodvinovy kytary a za invenční rytmikou stojí Belfi. Kromě toho se nabízí upozornit na rysy typické pro vydavatelství Miasmah: potemnělou atmosféru, volné struktury skladeb a (obtížněji definovatelné) zdůraznění materiálního rozměru nástrojů. Síla B/B/S/ ovšem nespočívá ve východiskách jednotlivých hudebníků, ale až v jejich komplexní interakci.

  Název aktuální desky se nabízí jako ideální metafora. Průzkum nekonečného, spletitého paláce, v němž ze tmy vystupují fascinující detaily, odpovídá improvizaci tria. Ta sice není předvídatelná, postupuje však podle vnitřních zákonitostí a je dokonale kompaktní. Tento imaginární prostor zároveň postihuje protiklady, jež jsou v hudbě B/B/S/ přítomny. Z Bakerových dronů vystupují Skodvinovy precizní hlukové ornamenty, Belfiho bicí pak už zcela opouštějí konvence a v tomto neurčitém prostoru vyloženě kreslí. B/B/S/ velice citlivě pracují s tichem a trváním – pokladnice zvuků je ohromná, v rámci skladby však každý dostává prostor, aby mohl naplno vyniknout.

  Koncert otevře původem slovenský hudebník Ondrej Zajac, kterého s B/B/S/ spojuje především uměřenost a cit pro detail. Ve svém ambientním kytarovém rozjímání nechává zaznít krystalickou melancholii, využívá field recordings, ale také principy dark jazzu či New Age a má schopnost přijít s velice silným melodickým motivem. O jeho debutové nahrávce Monolith se pochvalně vyjádřil mimo jiné i magazín Wire.

  B/B/S/ (CA/IT/NO), Ondrej Zajac (SK)
  Vstup: 180/150 CZK

  http://www.miasmah.com/BBS/
  https://bbsberlin.bandcamp.com/album/palace
  http://ondrejzajac.com/

  http://letmo.net/productions
  http://carymlhy.blogspot.cz
  http://marastmusic.com
  https://www.facebook.com/doublebrackets/
  http://advojka.cz/a2+

  [tisková zpráva]


 • Mirrors for Psychic Warfare zahrají v Praze

  15.1.2017

  TZ

  MIRRORS FOR PSYCHIC WARFARE (USA, Neurot)
  support: SANFORD PARKER (USA)
  23. ledna 2017
  Praha – Klub 007 Strahov

  Tenhle koncert asi bude hodně bolet. „Mirrors For Psychic Warfare is an experiment in noise, silence, restraint, and aggression in all shapes and forms. I am very much looking foward to the open minds that will allow this in,“ říká Scott Kelly (asi ho nemá cenu představovat, ale pro pořádek: Neurosis, Corrections House, Shrinebuilder, Tribes Of Neurot…). Mirrors For Psychic Warfare je jeho další úkrok stranou od zvuku domovských Neurosis – tentokrát ale nejde o sólovou akustickou tvorbu, ale o zvukově mnohem tvrdší a klaustrofobický projekt. Kellyho totiž v Mirrors For Psychic Warfare doplňuje producent, nahrávací inženýr a experimentátor Sanford Parker, jeho souputník z Corrections House a spolupracovník tak rozdílných a výjimečných kapel jako Nachtmystium, Buried At Sea, Minsk, Pelican, Eyehategod, Rwake, Voivod, YOB, Lair Of The Minotaur nebo Wovenhand… Parker zahájí celý večer sólovým setem, pak se k němu připojí Kelly, načež předvedou coby Mirrors For Psychic Warfare tracky z loňského působivého alba na Neurot Recordings. Kellyho skromná, ale tvrdohlavá vize se na lednovou Sedmičku hodí jako máloco. Po letním Von Tillovi si tak Strahov vyzkouší i druhý frontman Neurosis…

  Mirrors for Psychic Warfare

  Mirrors For Psychic Warfare: https://neurotrecordings.bandcamp.com/album/mirrors-for-psychic-warfare
  Silver Rocket: www.silver-rocket.org

  [tisková zpráva]


 • Info o Symbolic Festu 2017

  15.1.2017

  TZ

  21.-23.7.2017 – Tři Dvory u Kolína – areál koupaliště

  Když oslava narozenin, tak ať to stojí za TO – 2 dny plný juchání! Moře pyva – Pyvní speciály – vegetarianská/veganská i klasická kuchyně!

  Bar i kuchyně NON STOP od pátku do neděle… Prostě “LEJEM FURT DÁL”

  Tři Dvory (koupaliště) – 2km za Kolínem (3km až na místo), 5 min z Kolína autem, areál přírodního koupaliště, možnost stanování, venkovní i vnitřní posezení, zastrešené hlediště, parkoviště s kapacitou kterou fakt nenaplníme… a tohle VŠECHNO bude na dva dny jenom NAŠE!

  DALŠÍ KAPELY JIŽ BRZY!

  Link: https://www.facebook.com/symbolicfest/

  [tisková zpráva]

  Symbolic Fest


 • Vychází album hauntologického projektu Romjbor Klanglabor

  14.1.2017

  TZ

  Debutová deska hauntologického projektu Romjbor Klanglabor vychází 11. ledna na labelu Jipangu

  Jan Hájek aka Romjbor Klanglabor pracuje zejména se zvukovými stopami instruktážních 16mm filmů ze šedesátých a sedmdesátých let 20. století. Zvukové útržky z filmů a dobových záznamů na magnetofonových kazetách doplňuje hrou na elektrickou kytaru a analogové syntezátory.

  https://jipangu.bandcamp.com/album/ill-timed-esoteric

  [tisková zpráva]


 • V únorovém Pařátu vyjde reedice druhého alba V.A.R.

  12.1.2017

  TZ

  Jak už jsme před časem avizovali, spolupráce Pařátu s kapelou V.A.R. bude pokračovat dál. Na rok 2019, v rámci oslav svých třicátých narozenin, plánují „Vratislavičtí alkoholici“ vydání sedmého alba. Než se tak stane, Pařát stihne vydat v reedici čtyři předchozí. Proč ne rovnou všech šest? Protože prvotina „Personal Destruction“ už byla zrecyklována v roce 2012 a „Level 6“ je prozatím poslední řadovka, kterou Pařát vydal na CD v říjnu 2014 a na vinylu loni v červnu.

  Na řadu tak přichází „Závislost“ z roku 1995. Co o druhém albu hovoří historie V.A.R.? „Pohasínající sláva thrash metalu znamená pro kapelu vyhazov od Monitoru, ne však změny v hudební produkci. Tak se pět pivařů upisuje undergroundové firmičce Taga. Vzniká album ´Závislost´, k němuž byl natočen i videoklip ke skladbě ´Otrava´.“ 

  V.A.R.

  Reedici alba „Závislost“ od V.A.R. najdete od 20. února v 74. vydání Pařátu. Samozřejmě po 22 letech projde obal důkladnou revizí a CD bude doplněno i o několik bonusů.

  O všem budeme postupně informovat.

  [tisková zpráva]


 • Info o Winter Metal Attack vol. 11

  11.1.2017

  TZ

  Jedenáctý ročník zajetého in door festivalu je tu !!! Tento rok doufáme, že se Vás sejde co nejvíce, jelikož jsme se rozhodli věnovat výtěžek z akce na Hnutí Mácou, které se snaží pomáhat jednomu z nás a to Marcelu Dufkovi. Více informací zde http://www.hnutimacou.cz/

  Potvrzené kapely:

  F.O.B. – Death-metalcore, Tábor
  http://bandzone.cz/fob

  BWTS – Metal, Praha
  http://bandzone.cz/bwts

  Just Wär – Motör-charge punk, Praha
  http://bandzone.cz/justwar

  Winter Metal Attack vol. 11

  Exorcizphobia – Thrash metal, Trutnov
  http://bandzone.cz/exorcizphobia

  Spreading Dread – Progresive metal, Praha
  http://bandzone.cz/spreadingdread

  Otevření klubu v 17:00
  První kapela začíná od 18:00

  https://www.youtube.com/watch?v=8X9XXhyIW_0
  https://www.facebook.com/events/1416418621704781/

  [tisková zpráva]


 • Grausame Töchter v Praze ukážou nejen svoje zuby (ODLOŽENO)

  11.1.2017

  TZ

  Jsou tomu už dva roky, co na prknech pódia v hostivařském klubu Kotelna zaschla zlatá sprška, kterou po sobě zanechala Aranea Peel, frontwoman dekadentních Grausame Töchter. Tehdy měla kapela místo převážně v menších klubech a jen pomalu se začala prodírat do programů větších festivalů. Dnes už najdete logo “dcer” na plakátech psáno mnohem větším fontem, celá povedená parta má mnohem více zkušeností a hlavně – má taky aktuální desku, která se jmenuje „Vagina Dentata”. A tu představí i v Praze.

  Je tedy čas přijít se podívat na nemravnou show na vlastní oči. Vizuální stránka stojí u Grausame Töchter od samého počátku na stejné výši jako hudba samotná. To se nemění. Čekejte znovu teatrální nahotu, násilnosti, rouhání – to vše však promyšlenější, rafinovanější, ale také působivější.

  I hudebně se za ty roky „zlomyslnice” posunuly a dobře ví, kdy přitlačit na pilu temné blasfémie a kdy zase svoje publikum roztančit poctivou electropunkovou řežbou. O vokálu Araney, která umí řvát, ječet, prosit i pět šansony, ani není třeba debatovat. S čerstvými silami v sestavě by Nová Chmelnice měla zažít ještě tvrdší znásilnění, než tomu bylo tehdy poprvé. Ona i samotná aktuální deska “Vagina Dentata” je trochu jiná než předchozí “Glaube Liebe Hoffnung”. Už proto se není třeba obávat opakovaného vtipu.

  Grausame Töchter

  A jakého hosta vybrat před tak specifický projekt jako jsou Grausame Töchter? Nakonec jsme se z myriády nápadů rozhodli dát prostor některému z nejzajímavějších projektů, které se urodily na portálu CZScene. A s ohledem na hlavní hvězdu padla jasná volba na dark electro projekt Isiolia mladé skladatelky Julie z Dobřan u Plzně.

  Ta v něm od září roku 2010 realizuje svou vášeň pro temnější žánry, především dark wave, industrial, synthpop a EBM. Náladovou instrumentální tvorbu Isiolia uslyšíme 13. ledna ve světové koncertní premiéře. Představujeme novou tuzemskou naději temného electra.

  Pakliže jste Grausame Töchter poprvé minuli, nebo se do nich zamilovali jako někteří z nás, určitě si nenecháte ujít ani druhé poetické randez vous se zubatými vagínami.

  Grausame Töchter

  GRAUSAME TÖCHTER (D), Isiolia
  13. ledna 2017 (start 20:30)
  Praha, Klub Nová Chmelnice (Koněvova 219, 130 00 Praha)
  Vstup: 290 Kč (plus poplatky sítě) předprodej / 390 Kč na místě
  Facebook event

  [tisková zpráva]


  UPDATE 11. ledna 2017:

  Ač velmi neradi, jsme tentokrát posly špatných zpráv.

  S lítostí musíme oznámit, že chystaný pražský koncert Grausame Töchter a Isiolia, naplánovaný na tento pátek 13. ledna do klubu Nová Chmelnice, se v tomto termínu neuskuteční. Důvodem je agresivní forma rakovinového onemocnění v nejbližším rodinném kruhu zpěvačky Araney Peel, které vyžaduje okamžitý chirurgický zákrok. Kapela proto ruší všechny koncerty, naplánované na nejbližší dobu (což se bohužel týká i sobotního vystoupení ve Vídni).

  Omlouváme se všem natěšeným fanouškům a slibujeme, že na nejbližší možný termín smluvíme náhradní koncert.

  Již zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti i pro náhradní termín.

  Děkujeme za pochopení.

  [tisková zpráva]


 • Kataklysm se vracejí do Evropy, budou v Roxy spolu s Graveworm

  11.1.2017

  TZ

  Kataklysm (CAN), Graveworm (ITA)
  17. 10., Roxy, Praha, start od 19:00
  650 v předprodeji, 690 na místě

  Kanadský deathmetalový kostilam Kataklysm se vrací dobýt Evropu a oslavit tak 25 let své existence. Jedna z nejvýraznějších a nejúspěšnějších kapel deathmetalové historie v polovině října otřese základy pražského klubu Roxy, kde slibuje set postavený na albech Shadows & Dust a Serenity in Fire. Sekundovat jí budou služebně stejně staří Italové Graveworm. Vstupenky jsou v předprodeji za 650 korun plus poplatky, ty nejlevnější jsou už nyní k dispozici na www.obscure.cz.

  Kataklysm

  https://www.youtube.com/watch?=V-KME77Pi60
  https://www.youtube.com/watch?v=PMt728w2cxM
  https://www.youtube.com/watch?v=g7Yw1jYMptI

  https://soundcloud.com/nuclearblastrecords/kataklysm-iron-will
  https://www.facebook.com/gravewormofficial/
  www.obscure.cz

  [tisková zpráva]


 • Kytarový fenomén PLINI v Praze a Bratislavě

  10.1.2017

  H.

  Plini (AUS), Disperse (PL), David Maxim Micic (RS)
  24. 3., Rock Café, Praha
  25. 3., Randal, Bratislava

  Progresivní instrumentální kytara, fusion, art rock, jazz, jedinečná virtuozita. Tohle všechno je Plini, mladý kytarový talent z Austrálie, který na jaře vyráží na své první sólové turné po Evropě. Zastávky v pražském Rock Café a bratislavském Randalu pochopitelně nemohou chybět.

  Vycházející hvězda mezi kytarovými kouzelníky přijede na starý kontinent představit loňský debut Handmade Cities (2016), podle legendárního Steva Vaie jedno z nejzajímavějších rockově kytarových počinů vůbec.

  Plini

  Evropu bude Plini brázdit ve společnosti s polskými Disperse a srbským talentem Davidem Maximem Micicem. Vstupenky jsou již v prodeji!

  https://www.youtube.com/watch?v=Rv_a6rlRjZk
  https://www.youtube.com/watch?v=eeQ5Nd3I3YI

  https://plini.bandcamp.com/
  https://disperseband.bandcamp.com/
  https://davidmaximmicic.bandcamp.com/
  www.obscure.cz

  [tisková zpráva]


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


Od hudebních fandů pro hudební fandy