Tiskové zprávy

 • Nadja zahraje v Praze

  2.3.2019

  TZ

  NADJA
  Daniel Meier & Václav Dobiáš
  středa 24. dubna 2019, Praha – Chapeau Rouge

  Dreamsludge: tenhle popis hudby kapely Nadja se prý Aidanu Bakerovi zamlouvá nejvíce. Recenzenti vymysleli ve snaze popsat kanadsko-berlínské duo i další nálepky, ale právě tahle nejlépe vystihuje světy, které Baker s Leah Buckareff zkoumá. Bahno snů, kde se éterický shoegazový opar prolíná s hutným doom metalem. Kytarové smyčky a basové linky načrtávají nekonečné fantaskní pláně, které budí střídavě úžas a děs.

  Za více než patnáct let existence má Nadja na kontě desítky alb, splitek, kolaborací, Baker samotný pak přidal další sólově, s Caudal, Hypnodrone Ensemble, Noplace Trio, B/B/S/ a jinými. I v tom množství se přitom daří různé úkroky stranou a stylové inovace, především ale stále nemizí původní osobitost a působivost projektu. A ty nejvíce vynikají právě naživo, jak se zas a znovu přesvědčujeme.

  Václava Dobiáše nejspíš neznáte pod jeho civilním jménem, ale je dost velká šance, že jste ho zažili jako kytaristu Unitra Diora nebo v posledních letech jako one-man projekt Sweeps 04. Jestliže na těžkotonážní a surový drone doom tu máme pár expertů, na tu abstraktnější a melancholičtější polohu byste hledali povolanějšího člověka marně. Železnice a drone v srdci.

  Nadja

  Daniel Meier je z úplně jiné generace i scény, ale co mají oba dva společného, je obdivuhodná skromnost a oddanost hudbě. Virtuózní houslista, který se nebojí zkoumat krajní možnosti svého nástroje, tudíž od něj můžete slyšet jak melodiemi překypující variace, tak elektro-akustické ohledávání jednotlivých zvuků. Mnoho let užíval housle bez jakýchkoliv efektů, nedávno ovšem začal experimentovat i na tomto poli.

  Spolu hráli několikrát (poprvé na posledním ročníku Psy-High a poněkud neplánovaně, když se jen střídali na stage), toto vystoupení je však teprve třetí veřejné.

  Jednota this time: ][, Cáry mlhy, Letmo Productions, Marast Music a Naše koncerty

  EVENT https://www.facebook.com/events/2048513338590195/
  GoOut předprodej https://goout.net/cs/listky/nadja+daniel-meier-and-vaclav-dobias/btyd
  Nadja https://nadja.bandcamp.com/
  Daniel Meier http://www.meier.cz
  Sweeps04 https://sweeps04.bandcamp.com/

  [tisková zpráva]


 • Pontiak příští týden v Praze

  1.3.2019

  TZ

  PONTIAK (USA, Thrill Jockey)
  support: SO LOW (USA)
  6. března 2019
  Praha – Futurum
  320 Kč / 400 Kč

  Milovníci života jsou zpátky. Lain, Jennings a Van Carneyovi neboli Pontiak se znovu po dvou letech vracejí do Evropy: ve své oblíbené Praze tentokrát zahrají 6. března 2019 ve Futuru. Dokonalá bratrská souhra v nejjednodušším a základním rockovém obsazení, tři vokály, riffy a psychedelie, hard rock i minimalismus. Pontiak si našli vlastní sound, v kterém se odráží jak pokora k dějinám syrové hudby, tak i celoživotní optimismus. „Snažíme se vnímat krásu života – jakkoliv to zní srandovně – ve všem, co děláme… Práce na zahradě, farma, vztahy, muzika; k tomu všemu se dá přistupovat pozitivně,“ říká kytarista a zpěvák Van Carney: „Život ti to na tvojí cestě vrátí, věř tomu. A je to taky jeden z mála způsobů, jak si udržet nějakou naději. Je spousta sraček všude kolem nás a my se snažíme byť třeba jen po malejch, nepatrnejch krůčkách objevovat to lepší.“ Hlavní pracovní náplní Pontiak je už několik let jejich pivovar Pen Druid Brewing ve Virginii, ale jak sami říkají – bez hudby by to v jejich životech neklapalo. 6. března ve Futuru!

  [tisková zpráva]

  Pontiak


 • Nina Who Wasn’t od Five Seconds to Leave vychází konečně na vinylu

  1.3.2019

  TZ

  Bring me to life
  My veins are running dry
  There is a hole
  Carved into my heart

  Jindřichohradecká kapela Five Seconds to Leave si udělala jméno coby jeden z nejoriginálnějších spolků koketujících s žánry kroužící kolem emocionálního posthardcoru. Jejich hudba stála na instrumentální preciznosti, ale nikoliv předvádivosti, která kapele umožňovala i v tříčlenné sestavě budovat masivní a sugestivní zvukové stěny. Nic z toho se na novém albu Nina Who Wasn’t nemění – a přece je všechno jinak.

  Kapela ve vědomé snaze nestát na místě přistoupila k rozhodnutí zapojit do své hudby vokály, s nimiž ostatně pracovala ve svém dalším, aktuálně spícím projektu Nod Nod. Výsledkem je nahrávka podobně hutná jako ty předchozí (split s kapelou Esazlesa vyšel v roce 2012), ale taky deska, kterou přece jen prosvítá něco optimismu. Five Seconds to Leave částečně nahradili hardcorovou hutnost noiserockovou přitažlivostí a podařilo se jim docílit originálního tvaru a také posunu, jaké má odvahu si dopřát jen málokterá kapela. S tím souvisí i lyrický obsah alba, všem tvrdým riffovým slupkám navzdory v jádru intimní – což přesně koresponduje s celkovou náturou nahrávky.

  Five Seconds to Leave - Nina Who Wasn't

  Album nyní ve spolupráci kapely a labelů NAAB a Naše desky vychází konečně i na vinylu. Je zabaleno do bytelného kartonového obalu s vloženým inlayem a vychází ve dvou verzích: jako klasický černý 140g vinyl anebo v barevné verzi (bílý vinyl s šedými cákanci). Černá verze stojí tři sta korun, barevná je o padesát dražší.

  Desky je možné objednávat u kapely (fivesecondstoleave@gmail.com), obou labelů (naab@naab.cz, viktor.palak@gmail.com) anebo ho pořídit přes eshop Magick Disk Musick, v pražské prodejně Rekomando či brněnském Kabinetu múz.

  LP bude samozřejmě k dostání i na nadcházejících koncertech a jarním turné, na které se Five Seconds to Leave vydají po boku Tosiro.

  FStL Fb https://www.facebook.com/FiveSecondsToLeave/
  FStL Bandcamp https://fivesecondstoleave.bandcamp.com/
  NAAB http://naab.cz/
  Naše desky https://www.the-aardvark.cz/nase-desky

  so 9. 3. Slavonice, The Barakos + Nikander
  čt 21. 3. Praha, Žižkostel (festival Žižkovská noc) + Toufar, Drom, Fvtvre a d.

  tour Five Seconds to Leave + Tosiro
  ne 12. 5. Třebíč, Trumpetka
  po 13. 5. Brno, Kabinet múz + Nikander
  út 14. 5. TBA
  st 15. 5. Olomouc, SF Mini
  čt 16. 5. Bratislava, klub Kulturák
  pá 17. 5. Trenčín, klub Lúč
  so 18. 5. Chodov, Koupák
  ne 19. 5. Praha, TBC + Big Brave, My Disco, Brutus

  [tisková zpráva]


 • Crevasse / V0NT: split LP je venku

  1.3.2019

  TZ

  CREVASSE / V0NT – Split LP (2019)

  V pondělí 11. února vyšlo společné LP českých V0NT a holandsko-německých CREVASSE. V0NT na něm pokračují v tom, co jste už měli možnost slyšet na předchozích nahrávkách – čekat můžete hlučné přebuzené elektronické beaty, nervní synťákové zvuky a texty trefující se do bolavých míst lidstva. Ačkoliv jsou V0NT elektronická kapela, z jejich skladeb jdou pořád cítit kořeny v hardcore-punkové scéně, a to nejen díky tomu, že v nich najdete samply od The Mob nebo Axegrinder. CREVASSE na druhou stranu překvapivě upustili od rychlého hardcoru, kterým se prezentovali ještě na jejich společném EP s Cloud Rat a našli si experimentálnější polohu. Ta jim sedí stejně dobře. Na nové desce přišli s těžkou a pomalou repetitivní skladbou proloženou hromadou samplů. Trochu se tak přiblížili k doomových Leechfeast, se kterými jsou personálně propojeni.

  Deska vyšla v nákladu 300ks za spolupráce pěti labelů: Stoned to Death (cz), Contraszt! (ger), Order05 (ger), Rope or Guillotine (nl) a MxFxL (cz).

  BANDCAMP profil CREVASSE: https://crevassepunx.bandcamp.com
  BANDCAMP profil V0NT: https://v0nt.bandcamp.com
  Videoklip V0NT na jednu ze skladeb: https://www.youtube.com/watch?v=EwQ_h7da2s0&t=4s
  Video CREVASSE s úryvklem jejich skladby: https://www.youtube.com/watch?v=RIv6maxZGZM

  [tisková zpráva]


 • Thalia Zedek Band příští týden v Praze

  7.2.2019

  TZ

  THALIA ZEDEK BAND (USA, Thrill Jockey)
  support: Kolonie pes
  Praha – KC Kaštan
  14. února 2019

  Thalia Zedek. Dnes 56letá kytaristka a písničkářka z Bostonu odstartovala svou pozoruhodnou dráhu už v 70. letech minulého století a o dekádu později na sebe poprvé výrazněji upozornila coby členka Live Skull nebo Uzi. Thalia byla jednou z mála žen v jinak převážně maskulinní scéně, skládala písničky, když „letěl“ noise“ a otevřeně se hlásila k lesbické orientaci, když to ještě bylo pořádně „mimo“. Spolu s Chrisem Brokawem založili kultovní Come, jejichž desky na labelech jako Sub Pop, Domino nebo Matador patří k tomu nejzajímavějšímu, co nabídla nesmírně živá kytarová hudba první poloviny 90. let. Po vítězném boji se závislostí na heroinu začala Zedek vydávat i sólová alba: v posledních letech našla domov na Thrill Jockey (tam mimo jiné vyšla i debutová deska tria E, které jsme dvakrát mohli vidět i v Česku – kromě Zedek tvoří E ještě Gavin McCarthy z Karate a Jason Sanford z experimentálních The Neptune). Její nahrávky drásají syrovou otevřeností, otevřeně popisují emocionální propady i krátké záblesky naděje. Hrubý hlas Thalie Zedek a její intuitivní a naprosto geniální kytarová hra jsou naprosto charakteristické: na letošní novince „Fighting Season“ navíc hostují J. Mascis z Dinosaur Jr. a dávný parťák Chris Brokaw. Nenechte si ujít koncert 14. února v Kaštanu, support obstarají Kolonie pes.

  [tisková zpráva]

  Thalia Zedek Band


 • Mono, Årabrot a Jo Quail v dubnu v Praze

  8.1.2019

  TZ

  Mono
  Plus special guests: Årabrot / Jo Quail
  19.04.2019 – Praha – Underdogs’

  Existuje jen málo tak věhlasných instrumentálních kapel, jako jsou japonští MONO. Ti se za dvacet let své existence dostali do přední špičky post-rockových kapel, ačkoliv se sama kapela tomuto žánrovému popisku vyhýbá. Sami svojí hudbu popisují jako prolnutí mnoha elementů a pocitů, sloučených do hudby. Turné Nowhere Now Here nejen že mapuje dvacet let existence kapely, ale také jejich stejnojmennou novou desku, jenž je desátým zářezem v jejich diskografii. Jako speciální hosty sebou přiváží Grammy oceněnou norskou rockovou formaci ÅRABROT a talentovanou britskou čelistku JO QUAIL. Těšit se tak můžeme na další nezapomenutelný hudební zážitek, který bude podkreslený potemnělým prostředím klubu Underdogs.

  Mono

  Facebook event: https://www.facebook.com/events/2120840317983023/
  Vstupenky: https://obscure.cz/en/tickets/detail/id/200

  MONO – Breathe
  https://www.youtube.com/watch?v=GhYGWNMSS-Q
  ÅRABROT – Maldoror‘s Love
  https://www.youtube.com/watch?v=JwL8CwzDKSw
  JO QUAIL – The Falconer
  https://www.youtube.com/watch?v=ph7Vfm_otLo

  [tisková zpráva]

 • Draconian, Harakiri for the Sky a Sojourner v Praze

  6.1.2019

  TZ

  Draconian / Harakiri for the Sky / Sojourner
  19.01.2019 – Praha – Futurum

  Facebook event: https://www.facebook.com/events/1826318124132480/
  Vstupenky: https://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/180

  Žhářský útok pod taktovkou zádumčivých tónů
  Švédští melancholici DRACONIAN mají u nás pevnou základnu, která se za více jak dvacet let nesmírně prohloubila. Velké nadšení přišlo spolu s oznámením nového turné The Sovereign Arsonists, kde se krom švédských doom metalistů představí také post-black metaloví HARAKIRI FOR THE SKY, kteří nám vloni představili novou desku Arson. Ta se umístila na vysokých příčkách v německých a rakouských hudebních žebříčcích a s kladnými ohlasy nešetřili ani další zahraniční média. Turné doplňují mezinárodní folk-black metalisté SOJOURNER, složení z muzikantů z Nového Zélandu, Švédska a Itálie. Může snad být tato kombinace nějak špatná? Určitě ne! Přijďte se přesvědčit devatenáctého ledna do pražského Futura na vlastní oči a uši.

  Draconian

  DRACONIAN – Stellar Tombs
  https://www.youtube.com/watch?v=bQlboFvHGQ4

  HARAKIRI FOR THE SKY – Heroin Waltz
  https://www.youtube.com/watch?v=TxrIkW4J4EI

  SOJOURNER – Winter‘s Slumber
  https://www.youtube.com/watch?v=okqUvmtGrrU

  [tisková zpráva]


 • adHD.lebenON – křest Lebanon, 7.1.

  6.1.2019

  TZ

  Nudí vás už běžný koncertní život a hledáte něco co bude balancovat na hraně? AdHD.lebenON 7.1. ve Studiu hrdinů v Praze (Veletržní palác) by mohl být dobrá trefa. Večer bude plný novinek kolektivu /-\, kteří se od posledního Psy-High drželi mimo radar. Jde o křest fyzického releasu olomouckého objevu Lebanon, který předvede i spoustu nevydaného materiálu. Poprvé uslyšíte i improvizační spojení dronového Sweeps04 (Václav Dobiáš) s vynikajícím psychedelickým houslistou Danem Meierem. Za zmínku rozhodně stojí i industriální projekt Dead Pigeon Dub + Escher Fucker, který ohromil zvukem i světlem na posledním festivalu Alternativa v Meet Factory.

  adHD.lebenON

  Nejambicióznějším bodem večera má být hodinu a půl dlouhý blok, ve kterém se na 6 ozvučených místech vystřídá více než 16 hudebníků a vizualistů z rosteru sdbs i mimo něj. Prostor by tak měl fungovat jako roztříštěná jam session, kde se do sebe akusticky i vizuálně smísí sousedící stanoviště. Vizuálna si totiž užijete stejně jako hudby a hluku. Ukáže se nespočet VJs i několik vynikajících meotarových animátorek. Organizátoři slibují nepřetržitý program včetně DJs od 18 do 0:30. A to vypadá na dobrý start pracovního týdne!

  Detaily najdete na stránkách události nebo FB
  https://sdbs.cz/events/adhd-lebenon/
  https://www.facebook.com/events/760117707684035

  [tisková zpráva]


 • Info: Benefiční koncert Lidstvu smrt, psům život III

  6.1.2019

  TZ

  Začíná: 19.01.2019 17:00
  Kde: Praha – Mayapur pokojíček – https://goo.gl/maps/c6JnAMvT3Qm
  Facebook událost: https://www.facebook.com/events/475713686269548/

  Lidstvu smrt, psům život III to je pokračování festivalu pro organizaci Psí život, která pomáhá psům a kočkám, jejichž lidští druzi živoří na okraji společenského živlu. Tentokrát se můžeš těšit na celých 14 kapel. K tomu veganské občerstvení, after party a dobročinná dražba custom kytarového efektu podle tvého vlastního návrhu.

  Posláním organizace Psí život je pomáhat psům a kočkám, jejichž majitelé se dostali do tíživé životní situace nebo se pohybují “na okraji společnosti” a nedokáží o své zvíře dostatečně pečovat. Cílem přitom není zvířata odebírat, ale zpřístupnit jim potřebnou péči.

  Akce je zatím největší, co jsme kdy dělali – těšit se můžeš na 14 kapel všemožných metal a hardcore subžánrů.

  Vedle hudebních exhibic proběhne i dobročinná dražba zakázky na kytarový pedál z dílny Dödsmord Studio. To celé podle tvého vlastního designu. Výtěžek z dražby půjde společně se vstupným organizaci Psí život.

  Lidstvu smrt, psům život III

  ✠ Punk ✠ Death ✠ Grind ✠ Doom ✠ Sludge ✠ Black ✠ Crust ✠ Metal

  ✠ Zahrají ✠

  DOMLUVA – grind
  (projekt lidí z Decultivate)

  Fleshsoul – death
  https://bandzone.cz/fleshsoul

  Ginnungagap – hardcore punk
  https://bandzone.cz/ginnungagap

  Honorace – Hardcore PUNK
  https://bandzone.cz/honorace

  Voluptas – avant. black metal
  https://voluptas.bandcamp.com/

  Hnus Umírající – black metal
  https://bandzone.cz/hnusumirajici

  Hydrauliter – black metal / hardcore punk
  https://hydrauliter.bandcamp.com/releases

  KRÜGER – crust punk
  https://bandzone.cz/kruger

  Lakka – emo / hardcore punk
  https://lakka.bandcamp.com/releases

  MÖRKHIMMEL – metal punk
  https://morkhimmel666.bandcamp.com/

  Mysthica – avant. metal w/ cello
  https://bandzone.cz/mysthica

  Rotting BeetRoot – stoner doom
  https://rottingbeetroot.bandcamp.com/

  Sekeromlat – black punk
  https://www.youtube.com/watch?v=fuj2V0M80hQ

  Slavery – crust punk
  https://bandzone.cz/slavery

  http://www.psizivot.com/

  Výtěžek ze vstupného (v dobrovolné výši) jde na organizaci Psí život (viz. výše).

  [tisková zpráva]


 • Bratrské duo !T.O.O.H.! chystá ochutnávku před novým albem a nabízí merchandise

  25.12.2018

  TZ

  V roce 2017 znovu aktivovaná šílenost !T.O.O.H.! hlásí, že před nahráváním pátého alba Free Speech, proběhne studio session za účelem zaznamenání tří nových skladeb na digitální Ep, které ponese název “Komouš”. Bratři v současné době tvoří pod značkou !T.O.O.H.! již jenom jako studiový projekt (hlavní mozek kapely Humanoid trpí schizofrenií). Pro své fanoušky také připravili u firmy Crystal production kvalitně potištěná trička s motivy prvních tří alb (Z vyšší vůle, Pod vládou biče, Řád a trest). Cena je 400,- Kč za kus + poštovné. Objednávky přijímají na adrese: tooh2017@email.cz.

  [tisková zpráva]

  !T.O.O.H.!


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


Od hudebních fandů pro hudební fandy